تذکر جالب معاون پارلمانی رییس‌جمهور به وزرا: جواب نامه‌های نمایندگان مجلس را خودتان بدهید +سند


به گزارش صبحانه، یکی از مهمترین وظایف مجلس، نظارت بر عملکرد و اقدامات وزرایی است که از قوه مقننه رای اعتماد گرفته اند و در ایام برگزاری هر دوره از مجلس، اکثر اعضای کابینه با حضور در کمیسیون های تخصصی یا حتی صحن علنی مجلس، نسبت به سوالات و تذکرات نمایندگان مردم پاسخگو هستند.

اما به نظر می رسد مشغله ها و گرفتاری های متعدد مسئولان مهم اجرایی کشور، تاثیراتی را در پاسخگویی برخی وزرا به وکلای ملت ایجاد کرده است چراکه معاون امور مجلس رییس جمهور در نامه ای به همه اعضای هیئت دولت، تذکرات و نکات مهمی را در خصوص نحوه پاسخگویی به بهارستان نشینان بیان کرده است.


تذکر جالب معاون پارلمانی رییس‌جمهور به وزرا: جواب نامه‌های نمایندگان مجلس را خودتان بدهید +سند

بر اساس این نامه حسنعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، تصریح شده است که برخی اعضای دولت، پاسخ به تذکرات، سوالات و سایر مکاتبات نمایندگان مجلس را به سایر مدیران واگذار کرده یا به ارسال نظر کارشناسان بسنده می کنند که این امر مورد اعتراض نمایندگان می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اصل 137 قانون اساسی که تاکید می کند "هر یک‏ از وزیران‏ مسئول‏ وظایف‏ خاص‏ خویش‏ در برابر رئیس‏ جمهور و مجلس‏ است‏ و در اموری‏ که‏ به‏ تصویب‏ هیأت‏ وزیران‏ می‏ رسد مسئول‏ اعمال‏ دیگران‏ نیز هست‏."، از اعضای کابینه خواسته است پاسخ به مکاتبات مربوط به امور نظارتی مجلس مانند تذکر، سوال یا تحقیق و تفحص را با امضا شخص خود ارسال کنند.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات