مدیران این استان کتابخوان نیستند!


مدیرکل کتابخانه ها عمومی استان خراسان شمالی با بیان این که مدیران استان کتابخوان نیستند، گفت: مسئولین باید به این باور برسند با حل مسائل فرهنگی، مسائل اقتصادی و مسائل بسیار دیگری نیز حل شدنی است.


به گزارش عصر اترک، علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد:  مسئولین استان به ارزش ها کتاب پی نبرده اند وآن را باور ندارند.


جهانی افزود: متاسفانه بسیاری وظیفه نهاد کتابخانه ها را با اداره فرهنگ و ارشاد و کتابفروشی ها یکی می دانند در حالی که ما یک نهاد غیر دولتی و امانت دار کتاب هستیم.


وی تصریح کرد: با ارتباط خوب با کتابخانه ملی در سال گذشته 18هزار جلد کتاب طی چندین بار مراجعه تحویل گرفتیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی تعداد کتابخانه های شهری را 38 مورد اعلام کرد که 25 کتابخانه نهادی و 13 کتابخانه مشارکتی هستند.


وی به 24 کتابخانه روستایی نیز اشاره کرد و افزود: یک کتابخانه سیار نیز داریم که جزء کتابخانه روستایی محسوب می شوند و در سه شهرستان فعالیت می کند.


وی میانگین سرانه تعداد کتابخانه های استان را به ازای هر 25 هزار نفر1.79  درصد اعلام کرد در حالی که استاندارد بیش از 100 کشور دنیا 3.1 درصد است.


جهانی افزود: در سرانه زیربنایی نیز از هر 100 هزار نفر جمعیت استان خراسان شمالی 1.45 درصد است و سرانه مطالعه کتاب نیز با رشد 10 درصدی روبه رو هستیم.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال