خانمی که به دولت یازدهم می پیوندد، کیست؟


کمتر از یک هفته پس از رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهاد حسن روحانی رییس جمهور برای وزارت‌خانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، رییس جمهور یک زن را به کابینه اضافه کرد؛ زهرا احمدی‌پور.


خانم احمدی‌پور جایگزین مسعود سلطانی‌فر، رییس سه سال گذشته سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌شود. سلطانی‌فر هفه گذشته توانست با رای اعتماد نمایندگان مجلس به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود.

زهرا احمدی‌پور اکنون در حالی پا به ساختمان خیابان آزادی می‌گذارد که پیش از این و به مدت دو سال معاون ورزش بانوان سازمان تربیت بدنی بوده است؛ ۸۲ تا ۸۴ در دولت اصلاحات و زمان ریاست محسن مهرعلیزاده. این درحالی است که در روزهای گذشته بارها نام محسن مهرعلیزاده به عنوان گزینه‌ای برای تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی مطرح شده بود.

خانم احمدی‌پور دانش‌آموخته جغرافیای سیاسی در مقطع دکتری و جغرافیا و برنامه ریزی شهری در مقطع کارشناسی ارشد است. او علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، از سال ۱۳۷۶، مدیرکلی دفتر تقسیمات کشور وزارت کشور در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۲ را به عهده داشته است. پستی که از تیرماه ۹۴ در دولت یازدهم هم بر عهده دارد.

احمدی‌پور در حالی به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب شده است که کمپین #نه_به_کابینه_مردانه_اعتدال در دو هفته گذشته خواستار دادن سمت های مدیریتی به زنان شده بود.

اگرچه در حد وزرا چنین خواسته ای محقق نشد، اما روحانی در ماه های پایانی دولت یازدهم،‌ یک زن دیگر را به کابینه خود افزود. از ابتدای دولت شهیندخت مولاوردی، معصومه ابتکار و الهام امین‌زاده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، محیط زیست و حقوقی بودند.

خبرآنلاین

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال