ایجاد اشتغال برای جوانان بزرگترین معروف است


ایجاد اشتغال برای جوانان بزرگترین معروف است

خبرگزاری فارس: ایجاد اشتغال برای جوانان بزرگترین معروف است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان بزرگترین معروف است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سنندج، محمود الله مرادی صبح امروز در مجمع اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بخش اورامان سروآباد، بیان کرد: پیش از انقلاب اسلامی ایران توسط مستشاران امریکایی اداره می شد و جدای از این که اجازه شکوفایی استعدادها به جوانان این مرز و بوم را نمی دادند حتی حق توحش را از ایران می گرفتند.

وی اضافه کرد: امام راحل در همان لحظه تاکید می کرد که باید اقتصاد ایران به دست جوانان خود بچرخد، اما آنها اجازه نمی دادند که جوانان و ملت ایران وارد عرصه اقتصاد و اداره کشور شوند.

به نقل کرده الله مرادی، با پیروزی انقلاب اسلامی، زمینه رشد و شکوفایی فرزندان غیور ایران فراهم شد تا مکانی که چرخه اتمی را به چرخش درآوردند و اکنون نیز در دورترین روستاهای کشور، افرادی داریم که در بر می داری مدارک بالا و اثرگذار در اداره کشور هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ادامه داد: چنانچه امروز هم ولی امر مسلمین جهان، راه برون رفت از آثار تحریم های ظالمانه را اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی آگاهی میدارند، باید مسؤولان و ملت ایران همت کنند تا این اصلی حقیقت پیدا کند.

وی تصریح کرد: چنانچه مسؤولان کشور به این استراتژی عمل کنند یقینا با اعتقادی که در ملت ایران وجود دارد، گره های اقتصاد گشوده میشود و هیبت پوشالی امریکا بار دیگر در مقابل ایران به زانو درمی آید.

الله مرادی خاطرنشان کرد: ایران در وقتی که همه کاره آن، امریکا بود، امروز رهبر آن در ۱۱ سپتامبر که همه کشورها در برابر امریکا سر تعظیم فرود آوردند، نقل میکنید، هر کس با ما نیست، برماست و تنها رهبری است که در مقابل امریکاست و این به معنای استقلال است.

ایجاد اشتغال برای جوانان بزرگترین معروف است

وی در ادامه با یادآوری تحمیل یک جنگ نابرابر و طولانی مدت بر ملت ایران، گفت: ما هشت سال علی الدوام در برابر تمام جهان ایستادگی کردیم و این نشأت گرفته از ایمان و اعتقادی بود که مردمان ما از آن برخوردار بودند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان یادآور شد: چون مباحث جناحی و حزبی و گروهی در آن زمان معنایی نداشت و همه برای استقلال کشور تلاش می کردند، ما در جنگ پیروز شدیم و همان جنگ سبب شد تا صنایع ارتشی ما چنان رشد کند که لرزه بر اندام امریکا و اسرائیل انداخته و بازدارندگی از هجوم ارتشی به این کشور را بوجود آورده است.

الله مرادی در ادامه سخنان خود، بیکاری را بزرگترین منکر حال حاضر کشور عنوان کرد و گفت: چنانچه مسؤولان ما همان دیدگاه انقلابی و زمان پاسداری مقدس را داشته باشند، دیگر مشکلی به نام بیکاری و زیانهای اجتماعی گوناگون را نخواهیم داشت.

وی توجه و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی را یکی از راه های موثر در پیش گیری از ایجاد فقر در جامعه و بروز و ظهور ناهنجاری های متفاوت آگاهی داشت و اضافه کرد: اما متاسفانه گاها مسؤولان چنان به جناح و گروه خود مشغول می شوند که حتی مردمان را نیز از یاد میبرند و این بدترین منکر است.

این مسؤول با یادآوری بیکاری جوانان و لزوم سرمایه گذاری هایی در کل استان کردستان، گفت: امروز خوب ترین معروف، ایجاد اشتغال برای جوانان است چون چنانچه قشر جوان ما زمینه امرار معاش داشته باشد، مزدوج میشود و با تشکیل زندگی، مسیر اسلام را میگذراند و از گرایش به سمت ناهنجاری ها مصون می ماند.

امر به معروف برای کسانی است که از بیت المال دزدی می کنند

الله مرادی خاطرنشان کرد: متاسفانه افرادی این احساس را دارند که امر به معروف و نهی از منکر تنها ویژه فقرا و بانوان و دخترانی است که موی آنها بیرون می آید، اما جدای از مسئله حجاب و عفاف که از دستورات موکد دین اسلام است، این دو فریضه الهی برای کسانی است که از جیب ملت ربایی می کنند، سر در آغل بیگانگان دارند، به قانون تمکین نمی کنند و نظام اسلامی را قبول ندارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: وقتی که امروز جریانات تکفیری جوانان ما را به مخاطره مییاندازد و ارزش های اسلامی را زیرسوال میبرند، باید با اجرای امر به معروف و نهی از منکر از ترویج افکار انحرافی در جامعه پیش گیری کرد.

الله مرادی اضافه کرد: جوانان باید از دام های گسترده دشمن غافل نشوند چون آنهایی که رحلت کرده بر کشور حکومت می کردند امروز به دنبال آن هستند تا با ایجاد طلاق نگاه کن مردمان و نظام و نیز جوانان و دین اسلام، به اهداف خود برسند، اهدافی که از سیاست های امریکا و اسرائیل نشأت می گیرد.

وی یادآوری کرد: آنها جریانی را که علم می کنند و آگاهی میدارند مردمان از آن خسته می شوند، سه سوته جریان دیگری را با عنوان دیگری جایگزین می کنند که جریانات احزاب ضدانقلاب، مباحثی چون وهابیت و سلفی گریه کن و گروهک تروریستی داعش مولود همین تفکر ضد دینی است.

اقدامات ستاد امر به معروف کردستان سلبی و فرهنگی است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در بخش پایانی سخنان خود، وظیفه تک تک مسلمانان را توجه به دستورات خداوند و بزرگان دین در خصوص امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: باید به این اصلی نیز توجه داشت که در امر به معروف و نهی از منکر جوانب آن رعایت شود تا موثری ضروری را داشته باشد.

الله مرادی اضافه کرد: باید زمینه های امر به معروف و نهی از منکر خصوصا در نگاه کن جوانان را چنان فراهم کنیم که شیفته دین اسلام شوند چون خداوند آمران به معروف و ناهیان از منکر را جانشینان خود در زمین گذاشته است.

وی در پایان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان به دنبال دستگیری از لبه پرتگاه و نه مچ گیری است و اقدامات ما سلبی و فرهنگی است و انتظار داریم که شوراهای امر به معروف از شهرستان ها تا روستاها همین رویکرد را مد نظر گرفته و اجرا کنند.

با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز

تهیه از: گلچهره خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صوفی ار باده به اندازه خورد نوشش باد
««« »»»
ور نه انديشه اين کار فراموشش باد

ایجاد اشتغال برای جوانان بزرگترین معروف است

TT / 193 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال