زمینه سازی برای سفر مسؤولان مصری به ایران


رأی الیوم روز شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: سفر وزیر نفت مصر به عراق برای تحقق 2 هدف اصلی صورت گرفت، نخست یافتن منابع جایگزین به جای نفت عربستان سعودی، پس از توقف کمکهای نفتی ماهانه عربستان به مصر، به دلیل نزدیک شدن مواضع قاهره به تهران و دمشق؛ و دوم گشودن کانالهای گفتگو و مذاکره با ایران از طریق عراق؛ با توجه به روابط نزدیک بغداد و تهران.
طارق الملا وزیر نفت مصر یکشنبه گذشته با همتای عراقی خود جبار اللعیبی در سفارت مصر دیدار و گفتگو کرد.
رأی الیوم به نقل از "منابع موثق" خاطرنشان کرد که سفر وزیر نفت به بغداد، زمینه ساز سفرهای مسؤولان مصری به تهران خواهد بود، و بعید نیست که وزیر نفت مصر در این سفر پیامی را به ایران از طریق دولت عراق بدهد.
این روزنامه همچنین خاطرنشان کرد که "سامح شکری" وزیر امورخارجه مصر در سپتامبر گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با همتای ایرانی خود محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کرد.
رأی الیوم تأکید کرد که هنوز مشخص نیست آیا وزیر مصری با مسؤولان ایرانی در بغداد دیدار کرده است یا خیر، ولی منابع موثق انجام چنین دیدارهایی را بعید ندانسته‌اند.

العالم

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال