«حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات یافت/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر (۵ عکس)


«حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات یافت/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

یک سرتیپ ارتش کشور سوریه که در جبهه حلب حضور دارد، جزئیات تازه ای از حملات اخیر تروریست‌های تکفیری به غرب این شهر و شکست این یورش سنگین با وجود شمار زیادی انغماسی و ماشین بمب‌گذاری به کار رفته در آن لو داد.

تصویر و عکس  «حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات کشف کرد/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد در کشور سوریه، یک سرتیپ ارتش کشور سوریه با افشای جزئیات شکست دومین هجوم گروه های تروریستی به محله های غربی حلب تاکید کرد با وجودی که گروه های تروریستی از تعداد زیادی انغماسی* و ماشین بمب قرار دهی شده در این مرحله بهره گرفته بودند، اما ارتش و همپیمانان آن توانستند با دفع این یورش، تلفات زیادی به آنها وارد کنند.

این فرمانده میدانی که با خبرنگار تسنیم مکالمه می کرد،بیان داشت : در صورتی که گروه های تروریستی بر محله های حلب الجدیده و به مخصوص محله های «الفرقان، المجامیع، الحمدانیه و الزهراء» مسلط می شدند، اولین عارضه اش این بود که نیروی هوایی از نبردها کنار می رفت و در نتیجه جنگ به خیابان ها و آپارتمانهای مسکونی رسانده میشد و این همان هدفی بود که گروه های تروریستی دنبال می کردند تا بتوانند میان غیرنظامیان نفوذ کنند همان کاری که پنج روز پیش در جریان مرحله نخست یورش خود در ضاحیه الاسد به انجام رساندند و جنگنده ها از به وحشت افت به دلیل افتادن جان غیرنظامیان قادر نبودند تحرکات تروریست ها را نشانه گیرند.

وی تاکید کرد: گروه های تروریستی به این دلیل جبهه غربی حلب را برای حملات خود برگزیدند که به مجتمع های مسکونی مملو از غیرنظامیان نزدیک است و در نتیجه به زعم تروریست ها این مناطق تضمینی برای در امان ماندن از حملات هوایی روسیه و کشور سوریه بود.

این افسر میدانی اضافه کرد: گروه های تروریستی تلاش کردند تا استراتژی مرحله دوم حملات خود را که از روز پیش به محورهای غرب حلب آغاز شده، عوض کنند، ویژگی این مرحله از تجاوزات تروریست ها تمرکز بر یک جبهه به مکان چند جبهه و مشارکت شمار بیشتری از تروریست های موسوم به انغماسی بود که همه آنها در آتش ارتش کشور سوریه سوختند و قادر نبودند به اهداف خود نزدیک شوند.

وی که به دلیل مسائل امنیتی ترجیح داد، نامش لو داده نشود، گفت : مرحله نخست تجاوزات تروریست ها از سمت شمال شرقی محله جمعیه الزهراء و از غرب به سمت محله البحوث و از شرق به سمت محله ضاحیه الاسد و از جنوب به سمت تپه بازو شروع شد، ولی آنها در رسیدن به اهداف خود در مرحله نخست حملاتشان شکست خوردند و تنها توانستند شکاف کوچولوای در ضاحیه الاسد بوجود آورند و سبب شد حملاتشان را به مدت سه روز متوقف کنند تا قوای خود را بعد از تلفات و خسارت های سنگین نو سازی کنند، آنها مرحله دوم تجاوزات خود را با نام ادعایی غزوه ابوعمر سراقب(منتسب به یکی از سرکردگان باند تروریستی جیش الفتح که سپتامبر گذشته در یک هجوم هوایی به هلاکت رسید) آغاز کردند که در این مرحله به طور گسترده بر ماشین های بمب قرار دهی و تروریست های انغماسی و نیز بهره گیری از گلوله های حاوی گازهای سمی تکیه کردند.

سرتیپ ارتش کشور سوریه تاکید کرد: مرحله دوم حملات تروریست ها از مرکز به سمت محله های حلب الجدیده و الفرقان که محله های مملو از جمعیت است، آغاز شد، آنها هدفشان این بود که با نفوذ به این مناطق، عرصه را بر ارتش کشور سوریه میان قلعه سنتی و حلب الجدیده تنگ کنند که در این زمینه شکست خوردند و هیچ دستاوردی کسب نکردند.

وی اضافه کرد: اصلی ترین هدف حملات روز پیش تکفیری ها، رسیدن به محله حلب الجدیده بود، آنها برای این کار از ماشین بمب قرار دهی شده حاوی گازهای سمی بهره گرفتند، اما نیروهای ارتش کشور سوریه با موشک ضد زره آن را پیش از رسیدن هدف منفجر کردند که این ناکامی سبب شد تا آنها مسیر حملات خود را به سمت محور پروژه ۳ هزار سیستم عوض کنند و به این نقطه هم از طریق ماشین بمب قرار دهی شده هجوم کنند، ولی در این زمینه هم شکست خوردند.

به نقل کرده این منبع میدانی سوری، گروه های تروریستی در حال حاضر برای هجوم به محله جمعیه الزواد در نزدیکی البحوث العلمیه در غرب حلب تلاش می کنند.

لحظاتی پیش نیز یک منبع میدانی دیگر در جبهه حلب به خبرنگار تسنیم در کشور سوریه گفت نیروهای ارتش با ساماندهی قوای خود برای یک عملیات بزرگ در حلب تهیه میشود که این عملیات به زودی آغاز خواهد شد.

به نقل کرده این منبع، همه امور در مهار کامل ارتش است و اوضاع خوب و منسجم است و در کمپ تروریست ها اختلافاتی میان آنها با عبدالله المحیسنی از سرکردگان سعودی جبهه النصره به سبب شکست دومین هجوم آنها رخ داده است.

*انغماسی یگان مخصوص انتحاری های گروه های تروریستی است، انغماسی تروریستی است که کمربند انفجاری و سلاح سبک به همراه دارد و تا آخرین گلوله می جنگد و بعد از پایان رسیدن گلوله هایش خود را منفجر می کند، ولی انتحاری تروریستی است که فقط کمربند انفجاری دارد یا سوار بر یک ماشین بمب قرار دهی شده، خود را به هدف می رساند و بدون چالش با افراد مقابل خود را منفجر می کند، ولی انغماسی پیش از انفجار خود را درگیر می کند.

تصاویر زیر که از صفحات وابسته به گروه های تروریستی تکفیری گرفته شده به خوبی گویای شکست و ناکامی آنها در رسیدن به اهداف خود در غرب حلب هستند، ناامیدی و سرخوردگی و وحشت در چهره آنها موج می زند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩تصویر و عکس  «حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات کشف کرد/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس  «حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات کشف کرد/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس  «حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات کشف کرد/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس  «حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات کشف کرد/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس  «حلب» از چه فاجعه بزرگی نجات کشف کرد/جبهه های جنگ مملو از اجساد «انغماسی »ها+ تصاویر

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال