حقابه کشاورزان کرج به تهران می‌رود


به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، نصرالله شمس آذر در جلسه توسعه استان البرز گفت: در حال حاضر ۱۰ موسسه تحقیقاتی در حوزه کشاورزی در استان البرز مشغول به فعالیت هستند که این موسسات ۶۰ درصد کار تحقیقاتی کشور در این حوزه را بر عهده دارند.

وی، البرز را دارای بزرگترین و قدیمی ترین پردیس کشاورزی و ارائه دهنده خدمات علمی، فنی و تخصصی به نقاط مختلف کشور دانست و بیان کرد: با این وجود کشاورزی این استان با موانع و مشکلاتی مواجه شده که رفع آن تحول در تولید محصولات کشاورزی و رونق صادرات استان را به دنبال خواهد داشت.

شمس آذر با انتقاد از اینکه کشاورزی البرز به ویژه در بحث آب مورد بی توجهی قرار گرفته است، افزود: بخش قابل توجهی از حقابه کشاورزی استان البرز که از سد کرج تامین می شود برای شرب تهران اختصاص می یابد که این امر کشاورزی مناطقی از استان به ویژه ماهدشت را دچار مشکل کم آبی کرده است.

وی گفت: پینشهاد می شود برای رفع این مشکل، اعتبار مورد نیاز برای ایجاد و توسعه ایستگاه پمپاژ خط انتقال پساب تصفیه شده، تامین شود تا پساب تصفیه شده بخش تولید، جایگزین حقابه کشاورزان از سد کرج شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه حقابه قانونی شهرک گلخانه ای هشتگرد نیز با مشکلاتی مواجه است، اظهار داشت: این حقابه به رغم اینکه قانونی است، مدتی است قطع شده است.

شمس آذر بیان کرد: از وزارت نیرو خواستار چاره اندیشی در این زمینه هستیم و پیشنهاد می کنیم از طریق خط لوله طالقان به میزان ۳۰ لیتر در ثانیه حقابه برای شهرک گلخانه ای هشتگرد در نظر گرفته شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال