آقای فرمند طبق کدام قانون شما به نماینده دولت امر و نهی می کنید؟


مجلس شورای اسلامی در ساختار قدرت سیاسی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه مهم و قوی برخوردار است و انتخاب نماینده در جهت حفظ منافع کشور بویژه رفع مشکلات حوزه انتخابیه اش بدور از شعار در حل مشکلات می تواند بسیار گره گشا باشد .

خوشبختانه اخیرا در این سایت به خبری تحت عنوان حواشی جلسه تشکل های سیاسی حامی دولت برخورد کردم که نماینده شهرمان آقای فرمند طی سخنان آتشین به مشکلات شهرمان اشاره کرده و از مسولان استان در خواست کردند توضیح دهند که در این مدت چه قدمهایی در زمینه رفع مشکلات شهرمان برداشتند که اکنون در این جلسه اینگونه با مردم میانه سخن می گویند .آقای فرمند به نکات مهمی اشاره کردند که غیر از این از وی انتظار نبوده و نیست و ضمن اینکه باید از این بابت از ایشان تشکر کرد چرا که جانا سخن از .......می گویی ، باید گفت که در این مورد شکی نیست و این حرکت ایشان بسیار قابل تقدیر است و هیچکس نمی تواند در این مورد نسبت به ایشان حتی ایراد جزئی وارد نماید و من که بقول بعضی ها تهران نشین هستم از این حرکت نماینده شهرمان تقدیر می کنم .

ولی از نظر قانونی ایراداتی بر آقای فرمند وارد و قابل تامل است :

نماینده شهرمان در این جلسه مدعی شدند 60 درصد مردم شریف میانه از نعمت گاز رسانی بی بهره اند ، بنازم به این نماینده که در این زمینه به درد مردم واقفند، آیا آقای فرمندبه عنوان نماینده میانه در این جلسه برای مسولان استان بازگو کردند که برای رفع مشکل گاز رسانی چه اقداماتی انجام دادند و یا   چند بار به مسولان استان جهت رفع مشکل به این بزرگی نامه نگاری و یا حضوری به آنها مراجعه کردند ؟ تا آنان در این زمینه پاسخگو باشند؟

نماینده شهرمان خطاب به فرماندار میانه سوال کردند در مدت حضورشان در موردآب شرب میانه چه اقداماتی انجام دادند ؟

ای کاش پاسخ فرماندار را در این جلسه بیان کرده و خود پاسخگو بودنددر این مدت در مورد آب شرب پیگیر کدام بودجه بودند و دراختیارمسولان میانه و استان قرار دادند که ره به جایی نبرده است؟

آقای فرمند اشاره به سفر فرماندار میانه به مالزی کردند. سوال این است که آیا فرماندار برای سفر به مالزی از شما باید اجازه می گرفتند ؟ آیا این دخالت در کار قوه مجریه نیست ؟ اگر این سفر به نظرشما غیر قانونی است از ابزار قانونی که در اختیار دارید استفاده کنید و در جمع همشهریان نیاز به مردمی بودن نکنید .

نماینده شهرمان خطاب به فرماندار گفته است امثال تو وظایف نماینده را خدشه دار کرده است ، آقای نماینده واقعا اگر اینجور است که می گویید وای بر شما که اینقدر ضعیف عمل کردید .

آقای فرمند اشاره کرده است فرماندار جهت عدم همکاری با ایشان بخشنامه ای به ادارات صادر کرده است ، آیا شما در این جلسه بخشنامه را در اختیار مسولا ن استان قرار دادید؟ یا طبق شنیده ها بیان کردید اگر در اختیار دارید خواهشمند است جهت آگاهی مردم در این سایت و یا در تابلو اعلانات شهری در معرض دید مردم قرار داده و از حق خود دفاع نمایید چرا که اگر اینگونه باشد غیر قانونی است.

آقای فرمند باز هم تکرار می کنم حرکت شما در باره آنچه که اشاره کردید قابل ستایش است اما این سوال مطرح می شود اینها که مسولان رده پایین نظام بودند آیا در این مدت نمایندگی با توجه به مشکلاتی که واقف هستید شده یکبار با فریاد بلند در مجلس با رییس جمهور ، وزرا در میان بگذارید یا نکند مثل آن پاسخی است که گفتی با مردم میانه عهد بستم در مجلس کت و شلوار و در میانه پیراهن گله گشاد بپوشم و اینجا برای مسولان استان داد بزنی ولی در مجلس چیزی به وزرا و مسولان بلند پایه کشور نگویید؟

برادر عزیز نماینده هیچ قانونی به شما اجازه نداده است به فرماندار بگویی از این شهر برو ،  آنهم با جملاتی غلط (برو و در جایی دیگر فرمانداری کن ) آیا واقعا خود متوجه شدی چه گفته ای ؟ از شما به عنوان نماینده بعید است راستی معنی جایی دیگر فرمانداری کن یعنی چه؟ آقای فرمند شما طبق قانون حق ندارید در کار قوه مجریه دخالت کرده و از فرماندار بخواهی این شهر را ترک گویدبلکه شما نماینده اید و انشا اله میدانید طبق اصل 57 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر سه قوه مجریه ، مقننه و قضاییه مستقل از یکدیگرند بنابرین هیچ کدام از این سه قوه نمی توانند در کار یکدیگر دخالت کنند حال طبق کدام قانون شما از فرماندار میانه می خواهید میانه را ترک کند مگر شما بعنوان نماینده نمی دانید برکناری یا تعویض فرماندار از اختیارات وزیر کشور است و من فکر می کنم حتما نمدانید و گرنه با دخالت در کار قوه مجریه چنین سخنان عبث بر زبان جاری نمی کردید.از سوی دیگر اگر بنظر شما فرماندار خلاف کرده و باید عوض ویا برکنار شود وقتی تلاشتان توسط وزیر کشور به نتیجه نرسید می توانید   از ابزار قانونی مانند سوال ، تحقیق و تفحص  ویا استیضاح استفاده کنید. در پایان امیدوارم آقای فرمند به قانونی که ماندگاریش به برکت خون شهدا ، ایثارگران ، جانبازان عزیز و آزادگان سرفراز  است پایبند بوده و در بیان سخنان خود همیشه قانون را در نظر بگیرند. 

 

 

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال