نشریات محلی «ری» گرفتار مرگ خاموش شدند


به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از جنوب تهران، رضا فغانی با حضور در شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری اظهار داشت: متاسفانه مطبوعات، تشکل صنفی قدرتمند و کارآمدی ندارند و این نمایشگاه مطبوعات می تواند نقش یک تشکل صنفی را ایفا کند و مسئولان با حضور در نمایشگاه با مشکلات عدیده این صنف آشنا می شوند و رسانه ها با بیان مشکلات حیطه کار خویش، بخشی از دغدغه هایشان برطرف می شود.

وی در خصوص حضور نشریات محلی در نمایشگاه مطبوعات اظهار داشت : نمایشگاه مطبوعات اهمیت عرصه خبر را نشان می دهد و از هر لحاظ نشریات محلی یک ضرورت جدی بنظر می رسند و این نشریات محلی و بومی هستند که با رسالت خود، ظرفیت ها و پتانسیل ها را در محلات معرفی می کنند.

فغانی در پاسخ به عملکرد رسانه ها در یک شهرستان گفت: خبرنگاران باید در سطح شهرستان از یک وحدت و یکپارچگی برخوردار باشند و اینکه هرنشریه ای برای خود و به فکر خود باشد، خوب نیست و به نظراگر این وحدت رویه نباشد، رسانه ها نمی توانند نمایشی که در خور شهرستان است را به عرصه ظهور برسانند.

وی در پاسخ به سوال چگونگی و توجه مسئولان به اهمیت خبر و اطلاع رسانی متذکر شد: متاسفانه به دلیل عدم حمایت های مادی و معنوی از سوی مسئولان ارشد دولتی شهرستان ری، نشریات ری گرفتار مرگی خاموش شده اند.

سرپرست روزنامه جام جم در شهرستان ری افزود : مطبوعات شهرستان ری دارای ظرفیت هایی هستند که نشریات و خبرگزاری ها ی سراسری از آن بی‌بهره‌اند و با وجود قابلیت‌های نشریات محلی، اما همیشه مورد بی توجهی قرار می گیرند و خیلی از دوستان خبرنگار با انگیزه و انرژی آمدند و چند شماره ویژه نامه با لگوهای مختلف منتشرکردند و متاسفانه به دلیل بی توجهی مسئولان نتوانستند به کار خود ادامه دهند و حقیقتاً جز شعار چیزی از مسئولان ندیده‌ایم و جالب است هر مسئولی و بیشتر نمایندگان عالی دولت در شهرستان ری، در اولین نشست مطبوعاتی و معارفه خود بیان می کنند که ما از جنس خبرنگاران هستیم و سابقه مطبوعاتی داریم و اما در عمل آنها به اهمیت خبر و رسانه بیگانه می‌باشند و بارها فریاد اعتراض کشیدیم و به فرماندار دولت تدبیر و امید در شهرستان ری مشکلات خبرنگاران را مطرح کردیم اما ظاهرا آنچه به جایی نرسد فریاد است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات