اصفهان رکورد آلودگی هوای تهران را شکست


به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از سلامت نیوز، «هشت روز آلوده در تهران»، این آخرین آماری است که نفس تنگ تهرانی‌ها آن را به خوبی می‌داند. نفسی که هر دقیقه از دود پر و خالی می‌شود. اما در میان کلانشهرهای ایران، تهران تنها کلانشهری نیست که این روزها گرفتار آلودگی و دود است. شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد و ری و کلانشهرهای اصفهان، تهران، تبریز و مشهد نیز به

اصفهان رکورد را شکست

اصفهان هفتمین روز متوالی وارونگی و سکون هوای خود را طی می‌کند و در سکوی اول آلوده ترین هوای در کشور قرار گرفته است. براساس شاخص ذرات کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرون این کلان شهر با رقم ۱۷۰ نزدیک به ۱۰ واحد از شاخص پایتخت بالاتر است. بر اساس آخرین به روز رسانی سنجش بر خط آلاینده‌های هوای اصفهان در تارنمای اداره کل هواشناسی استان اصفهان، غلظت ذرات کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرون در هوای این کلان شهر برای ششمین روز متوالی با رقم ۱۷۰ برای همه گروه‌ها نا سالم است.
تهران در هشتمین روز آلودگی

بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح (چهارشنبه ۲۶ آبان) ۱۵۶ بوده است. شاخصی که خبر از شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها و نه تنها گروه‌های حساس دارد. در این بازه زمانی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۱۵۶ و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون ۱۰۳ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و و میانگین منواکسیدکربن ۴۸ و در شرایط پاک قرار داشته است. این در حالی است که شاخص کیفیت آلودگی هوای تهران در روز گذشته ۱۴۵ بوده است.

ری، آلوده ترین شهرستان تهران

در میان مناطق شهر تهران، ری رکورددار این آلودگی است. در روزهای گذشته شهرستان ری قطب آلودگی هوا در تهران بوده است. براساس اطلاعات کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه‌ ری نشان می‌دهد که آلوده‌ترین منطقه تهران، شهرری با شاخص ۲۰۹ است و بر اساس پیش بینی های هواشناسی این وضعیت آلودگی هوا تا فردا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.
پس از تهران اما آسمان شهرستان‌های مجاور آن نیز از این آلودگی در امان نبودند. طبق اعلام اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان البرز وضعیت کیفی هوای شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد در شرایط ناسالم قرار گرفته است.
شاخص کیفیت هوای شهرستان کرج تا ساعت ۸ صبح امروز ۱۱۶ اعلام شده و در حال حاضر کیفیت هوای این شهرستان برای گروه‌های حساس ناسالم است.
شاخص کیفیت هوای شهرستان ساوجبلاغ نیز ۱۰۴ اعلام شده است و کیفیت هوای این شهرستان نیز برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.
شاخص کیفیت هوای شهرستان نظرآباد نیز ۱۰۴ اعلام شده که حکایت از ناسالم بودن وضعیت هوا برای گروه‌های حساس دارد.

سه منطقه مشهد از مرز هشدار گذشتند

براساس اطلاعات مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد، شاخص کیفیت هوای این شهر در مرز هشدار قرار گرفته و تا ساعت ۷:۳۰ صبح برابر با ۱۲۵ بوده است.
گرچه شهر مشهد از ابتدای هفته جاری با شاخص کلی ۱۰۶ پی.اس.آی روزهای تقریبا آلوده‌ای را سپری کرده است اما بر اساس همین داده‌ها شاخص کیفیت هوای امروز این شهر در برخی از ایستگاه‌ها از جمله الهیه، چمن و خیام شمالی از مرز هشدار گذشته است. بر این اساس اطلاعات مرکز پایش آلاینده‌های این شهر، ایستگاه نخریسی با ۱۳۹، خیام شمالی با ۱۵۴، چمن با ۱۵۳، شهید مفتح با ۱۳۸، سمزقند با ۱۲۱، خیام جنوبی با ۱۴۵، سرافرازان با ۱۳۸، تقی آباد با ۱۱۹، الهیه با ۱۵۳، شهید آوینی با ۱۰۶ و شهید کریمی با ۱۱۳ و امامیه با ۱۴۶ پی.اس.آی ایستگاه های آلوده صبح امروز مشهد هستند.

ورزش باد از آلودگی تبریز می کاهد

تبریز از دیگر شهرهای کشور است که در هفته گذشته با آلودگی شدید هوا مواجه بوده است. براساس آمارهای ایستگاه‌های سنجشی آلودگی هوا، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲٫۵ میکرون ۱۰۴پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال