پرونده سفارت عربستان به دادسرا بازگشت


به گزارش صبحانه،وکیل مدافع دو تن از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان می‌گوید« دادگاه کارکنان دولت به اتهام تخریب رسیدگی نکرده و پرونده را در ارتباط با این اتهام به دادسرا بازگردانده است.»

محمد نریمانی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه اتهام تخریب نیاز به شاکی خصوصی دارد و در این پرونده نیز شاکی خصوصی وجود نداشت، دادگاه پرونده را دو بخش کرده و آن بخش را که مربوط به اتهام تخریب است به دادسرا بازگردانده تا هر وقت شاکی خصوصی وجود داشت، رسیدگی شود.

این وکیل دادگستری افزود: طبق قانون، اگر اتهامی نیاز به شاکی خصوصی داشته باشد و شاکی خصوصی نباشد، نباید رسیدگی شروع شود.

نریمانی افزود: در هر حال، این بخش از پرونده حمله به سفارت عربستان به دادسرا بازگشته و اینکه در آینده شاکی خصوصی خواهد داشت یا خیر، بحث دیگری است.

وکیل مدافع دو تن از متهمان پرونده سفارت عربستان در پاسخ به این سئوال که آیا می‌توان گفت این بخش از پرونده مفتوح است یا خیر اظهار کرد: به عبارتی این بخش از پرونده به دادسرا بازگشته و تا زمان مراجعه شاکی خصوصی، پرونده بایگانی می‌شود و آن طور که برخی رسانه‌ها منتشر کرده بودند، متهمان در ارتباط با اتهام تخریب، تبرئه نشدند.

به گفته نریمانی در ارتباط با اتهام اخلال در نظام و امنیت عمومی، یکی از موکلانش به
91 روز حبس تعلیقی و موکل دیگرش به 6 ماه حبس تعزیری و 74 ضربه شلاق محکوم شده است.
 
 28 و 29 تیر امسال، دادگاه رسیدگی به اتهامات 21 نفر از متهمان پرونده حمله به سفارت عربستان در شعبه 1058 دادگاه کیفری کارکنان دولت برگزار شد. مشارکت در تخریب عمدی اموال سفارت عربستان و اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تجمع غیرقانونی، دو اتهام متهمین این پرونده بود.

دادگاه کارکنان دولت 3 نفر از متهمان این پرونده را به 6 ماه حبس تعزیری و شلاق، مابقی را به 91 روز حبس تعلیقی و 5 نفر را نیز از اتهامات منتسبه تبرئه کرده است.

منبع : فارس

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال