حضور ۲.۵ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال


به گزارش صبحانه، حسن پلارک با اشاره به حجم زیاد حضور زائرین ایرانی در راهپیمایی اربعین سال جاری گفت: علی‌رغم پیش‌بینی‌های صورت گرفته ما درخصوص پذیرایی از زائرین اربعین از 10 سفر به بعد اما به دلیل تعداد زائرین اربعین و همچنین آغاز سفر آنها به اربعین از 5 صفر یک مرحله پذیرایی از زائرین را به برنامه‌ریزی‌های قبلی خود افزودیم.

وی با بیان اینکه شب گذشته در شهر سامرا 40 هزار زائر ایرانی حضور داشتند، گفت: شب گذشته در شهر کاظمین هم 55 هزار زائر اسکان داشتند و ما تا ساعت 2 بامداد از آنها پذیرایی می‌کردیم.

رئیس کمیته اسکان، پذیرایی و تغذیه ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: به دلیل سفر زائرین از نجف به کربلا هم اکنون حجم پذیرایی از زائرین در این شهر کم شده است.

وی تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های‌ ما توزیع زائرین به سامرا و کاظمین صورت می‌گیرد ضمن اینکه زائرین از شهر نجف هم به سمت کربلا عزیمت خواهند کرد.

پلارک گفت: روزانه بیش از 2 میلیون غذا از سوی کمیته اسکان، پذیرایی و تغذیه ستاد مرکزی اربعین انجام شده که در شهرهای عراق و مناطق مرزی ایران توزیع می‌شود ضمن اینکه فضای اسکان برای یک میلیون و 200 هزار  هم تعبیه شده است.

رئیس ستاد بازسازی  عتبات عالیات افزود: مشکلاتی را در زمینه حمل و نقل زائرین در عراق و به ویژه در زمان بازگشت خواهیم داشت که با مدیریت لازم رفع خواهد شد اما طبق پیش‌بینی ما بازگشت زائرین از فردا و پس فردا به کشورمان سرعت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: از 4-3 روز قبل شاهد بازگشت زائرین به کشورمان بودیم که این موضوع نشان‌دهنده مدیریت بازگشت از سوی زائرین است.

پلارک گفت: ستاد بازسازی  عتبات عالیات موکب‌هایی را در مناطق مرزی ایران در نظر گرفته بود اما به دلیل ازدحام زائرینی که مجوزهای قانونی را برای خروج از ایران نداشتند اجازه برپایی و پذیرایی به دلیل بی‌نظمی‌های این افراد داده نشد.

وی افزود: هم اکنون به دلیل حجم زیاد زائرین اربعین در عتبات عالیات پل هوایی بین فرودگاه مهرآباد و فرودگاه نجف برای انتقال امکانات خود زده‌ایم.

رئیس ستاد بازسازی  عتبات عالیات اظهار داشت: هم اکنون بیش از 2.5 میلیون زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین سال جاری حضور دارند اما از فردای اربعین به دلیل جمع‌آوری موکب‌های عراقی تلاش داریم تا خدمات خود را نظیر پذیرایی، اسکان و پتو در شهرهای عراق افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بازگشت زائرین از عتبات در دو مرحله صورت می‌گیرد گفت: تعدادی از زائرین بعد از اتمام مراسم اربعین در کربلا به شهرهای سامرا و کاظمین رفته و بعد از چند روز حضور در آنجا به کشورمان بازمی‌گردد اما عده‌های هم بلافاصله بعد از اتمام مراسم اربعین در شهر کربلا به نجف رفته و سپس به کشورمان بازمی‌گردند.

پلارک در پایان تصریح کرد: اگر در مرزهای ایران زائرین متوقف نشده و همه امکانات رفاهی در اختیار آنها باشد مشکلی برای ورود حجم زیاد زائرین به ایران نخواهیم داشت اما اگر آنها در مسیر باقی بمانند دچار مشکلاتی خواهیم شد.

منبع : فارس

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال