طلا از ارزش افتاد؛ همه به سوی سهام و ارز!


به گزارش صبحانه، در نظرسنجی طلای کیتکو برای هفته جاری، ۱۸ تحلیلگر و معامله‌گر شرکت کردند که درباره روند حرکت طلا در هفته جاری به دو دسته مساوی تقسیم شدند.

نظر این کارشناسان بر مبنای روند حرکت دلار به عنوان یک عامل کلیدی بود. ضعیف‌تر شدن دلار از طلا که به این ارز معامله می‌شوند حمایت می کند در حالیکه صعود ارزش آن، تقاضا برای خرید این فلز از سوی خریداران دارنده سایر واحدهای ارزی را ضعیف‌تر می کند.

در این بین، ۶۸۹ سرمایه گذار در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۳۰۱ نفر یا ۴۴ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند در حالیکه ۲۷۱ نفر یا ۳۹ درصد انتظار داشتند طلا با کاهش روبرو شود و ۱۱۳ نفر یا ۱۶ درصد نظری نداشتند.

برای هفته ای که گذشت، ۵۰ درصد از کارشناسان وال استریت و ۵۲ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۸.۲۰ دلار یا ۰.۷ درصد کاهش یافت و در ۱۲۰۸.۷۰ بسته شد و برای کل هفته بیش از یک درصد کاهش ثبت کرد.

طلا روز جمعه به پایین‌ترین قیمت در ۹ ماه گذشته صعود کرد و همزمان دلار، تحت تاثیر دورنمای افزایش نرخهای بهره آمریکا در ماه آینده و گسترش تدابیر محرک مالی تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ، به بالاترین حد در ۱۳ سال گذشته صعود کرد.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر شش رقیب بزرگ دنبال می کند، روز جمعه ۰.۴ درصد رشد کرد و به ۱۰۱.۲۵ واحد رسید. این شاخص برای کل هفته بیش از چهار درصد افزایش داشت که بزرگترین افزایش هفتگی از مارس سال ۲۰۱۵ بود.

بهای معاملات نقدی طلا از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که با بهبود ریسک پذیری بازار، از صعود ارزش دلار حمایت کرد، بیش از ۱۳۰ دلار کاهش داشته است.

جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا روز پنج شنبه در مقابل کمیته اقتصادی مشترک کنگره اظهار کرد که افزایش نرخهای بهره ممکن است به زودی انجام شود و انتخاب دونالد ترامپ برنامه فدرال رزرو برای افزایش نرخهای بهره را تغییر نداده است.

تحلیلگران می گویند اظهارات یلن و قوی‌تر شدن ارزش دلار، طلا را فعلا در روند نزولی نگه داشته است. در حال حاضر که گمانه زنی‌ها درباره تاثیر سیاستهای دونالد ترامپ بر شرکتها و بازارهای سهام ادامه دارد و همه به سوی بازارهای سهام و ارز می روند، طلا جایگاه خود به عنوان دارایی مطمئن را از دست داده است.

دورنمای نرخهای بهره بالاتر برای طلا منفی است و یکی از عوامل منفی تاثیرگذار بر کاهش این فلز ارزشمند در چند روز معامله اخیر بوده است.

منبع : ایسنا

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال