خانم ها و آقایان محترم انقدر باعجله به کشور برنگردید!


فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: زائران برای رفتن به کربلا چندین روز زمان گذاشتند ولی همه می خواهند در طول یک هفته برگردند، در حالیکه این نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارد.

زئران برای بازگشت به کشور صبور باشند

 فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: زائران برای رفتن به کربلا چندین روز زمان گذاشتند ولی همه می خواهند در طول یک هفته برگردند، در حالیکه این نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارد.سردار حسین اشتری پیش از ظهر امروز شنبه در حاشیه بازدید از مرز چذابه در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام اربعین اظهار کرد: انشاءالله که با همکاری خوب بین مسئولان و مردم در کنار خدماتی که نیروی انتظامی خوزستان به زائران می دهد بتوانیم پذیرای خوبی برای زائران حسینی در بازگشت از کربلا باشیم، همچنین امیدوارم این خدمات همچنان ادامه پیدا کند. 

وی افزود: از مرز شلمچه و چذابه حدود ۳۵۰ هزار نفر وارد کشور شدند و امیدوارم روند ورود زائران به کشور همچنان آرام و بدون مشکل ادامه پیدا کند.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه زائران باید در نهایت آرامش و امنیت با هماهنگی های انجام شده به کشور برگردند، گفت: نیروهای مرزی، پایانه، مأموران گذرنامه و راهور همگی آماده خدمات رسانی برای بازگشت زائران به کشور هستند.

سردار اشتری ابراز امیدواری کرد که زائران با صبر و حوصله مسیر را طی کنند و اگر در پایانه و پارکینگ ترافیکی ایجاد می شود صبور باشند تا نیروهایی که وظیفه تسهیل راه ها را بر عهده دارند بتوانند به راحتی فعالیت های لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی عنوان کرد: در مواردی که ازدحام و ترافیکی وجود دارد اگر زائران صبور نباشند و یا اینکه با خستگی از خودروهای خود استفاده کنند، مشکلات مختلفی ایجاد می شود. بنابراین توصیه داریم که تمامی زائران صبر پیشه کرده و هنگام خستگی از خودرو استفاده نکنند.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: روند بازگشت زائران خیلی مناسب و خوب است و امید است بتوانیم با هماهنگی مسئولان در کنار همکاری زائران، میزبان خوبی برای آنها باشیم.

نیروی انتظامی از پنج ماه قبل اقدامات خود را برای خدمات رسانی به زائران حسینی در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه شروع کرده است.

وی ادامه داد: با اقدامات بسیار خوبی که فرماندهان انتظامی خوزستان و ایلام داشته اند و همچنین نیروهای کمکی که از سایر استان ها به این دو استان اعزام شده اند همه کارها طبق روال و برنامه ریزی های انجام شده پیش می رود.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از دو میلیون نفر از سه مرز کشور عبور کرده اند و در مقابل نیز بیش از یک سوم از این افراد به کشور برگشته اند. به لطف خدا، عنایت امام حسین (ع) و علاقه به خدمت مأمورانی که با عشق و شور حسینی خدمت رسانی می کنند تمامی خدمات به نحو احسن انجام می شود.

سردار اشتری تصریح کرد: مایل بودیم که با زیرساخت های بهتر و توانمندی های بیشتر در خدمت زائران باشیم. امیدوارم با همت و همکاری همه مسئولان خلاءهایی که در مرزها بوده را برای سال آینده برطرف کنیم و شرمنده زائران نباشیم.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم از جان و مال خود با عشق برای خدمات رسانی به زائران استفاده کردند.

سردار اشتری گفت: سیل برگشت زائران شروع شده و در هفته جاری نیز افزایش پیدا می کند، برای تسهیل در روند امور از همه زائران تقاضای همکاری با مسئولان و مأموران را داریم.

وی اظهار کرد: زائران برای رفتن به کربلا چندین روز زمان گذاشتند ولی همه قصد دارند در طول یک هفته جاری برگردند و این یعنی زمان بازگشت زائران کم است و نیاز به صبر و حوصله بیشتر داریم.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: به دلیل ازدحام در پارکینگ ها و تراکم خودروها ممکن است مشکلاتی ایجاد شده و سرعت خدمات رسانی کند شود.

سردار اشتری گفت: به تمامی زائران توصیه می کنیم که حداقل چند ساعتی را در موکب ها استراحت کنند تا اتفاق و سانحه ای نداشته باشیم. همکاران نیروی انتظامی ما در اقصی نقاط کشور حضور دارند و تذکرات لازم را نیز به زائران می دهند.

منبع: مهر

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال