نزولات جوی در همسنجی با سال آبی گذشته ۸۲ درصد افت پیدا کرد


نزولات جوی در همسنجی با سال آبی گذشته ۸۲ درصد کاهش یافت

وارسی واپسین گزارش حالت بارندگی کشور از طرف وزارت نیرو نشاندهنده کاهش ۸۲ درصدی میزان بارش‌ها از شروع مهرماه تا به حال در همسنجی با سال آبی ۹۵-۱۳۹۴ است.

تصویر و عکس نزولات جوی در همسنجی با سال آبی گذشته 82 درصد کاهش پیدا کرد

به‌گزارش وزارت نیرو بر اساس واپسین آمار ارایه شده از طرف کمپانی مدیریت منابع آب ایران، بلندی کل ریزش‌های جوی از شروع مهرماه تا بیست و نهم آبان سال آبی ۹۶-۱۳۹۵ نزدیک به ۱۲ میلیمتر است.
حجم بارش‌ها در مدت شبیه سال گذشته ۶۶ میلیمتر و در متوسط درازمدت ۲۸ میلیمتر بود.
این مقدار بارندگی در همسنجی با متوسط درازمدت ۵۷ درصد و نسبت به دوره شبیه سال آبی گذشته ۸۲ درصد کاهش پیدا کرد.
حجم بارش از نخست مهر تا انتها بیست و نهم آبان ۱۹ میلیارد و ۷۷۶ میلیون مترمکعب است.
در این مدت از میان حوضه‌های آبریز عمده و ششگانه کشور، حوزه آبریز بحر خزر با ۷۹ میلیمتر بارش، زیاد ترین و حوضه آبریز مرزی شرق با صفر میلیمتر بارش، کمترین میزان بارش‌ها را به خود اختصاص دادند.
حداکثر بارندگی در ایستگاه رامسر (ترکرود- آخوند) واقع در استان مازندران با ۴۴۴ میلی‌متر و حداقل بارندگی در ایستگاه «بنرک» واقع در استان خراسان جنوبی با نیم میلیمتر بارندگی به تصویب رسانده شد.
در مدت یاد شده ایستگاه‌های قوچان و چناران در استان خراسان رضوی، اهواز در خوزستان، «آباده تشک» در استان فارس و «خونیک علیا» در خراسان جنوبی، هیچ‌ بارشی نداشتند.
به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) بر پایه اعلام وزارت نیرو، حجم بارش‌ها از شروع سال آبی سال جاری (نخست مهرماه) تا انتها بیست و یکم آبان‌ماه در ۲۶ استان در همسنجی با سال گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش داده شد.
سال آبی در ایران از شروع مهرماه هر سال شروع میشه و تا سی و یکم شهریورماه سال آینده ادامه دارد.
اقتصام**۳۰۶۵**۱۹۶۱** تنظیم کننده: محمد ملک دار ** انتشاردهنده: مریم مسعود


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال