سالانه ایرانی های زیادی به دلیل آلودگی هوا می میرند


سالانه ایرانی های زیادی به دلیل آلودگی هوا می میرند

سرپرست مرکز تندرست محیط کار وزارت بهداشت درباره خسارات ناپاکی هوا نقل کرد: سالانه شمار زیادی از هموطنان مان گرفتار بیماری و آسیب‌های جدی می‌شوند که حتی منتهی به فوت بعضی اشخاص می‌شود.

تصویر و عکس   سالانه ایرانی های زیادی به خاطر ناپاکی هوا فوت میشوند

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، خسرو راستگو نیت – سرپرست مرکز تندرست محیط کار وزارت بهداشت با اشاره به این که خسارات ناپاکی هوا بر تندرست و اقتصاد اثر منفی دارد، بیان داشت: باید توجه به کاهش ناپاکی از منظر اقتصادی جدی شود ولی اصلی ترین مسئله خسارات انسانی است.

سرپرست مرکز تندرست محیط کار وزارت بهداشت: با بیان این که خسارات انسانی قابل محاسبه نمی باشد، ادامه داد: در محاسبات برای بر آن شوی باید این طوری محاسبات از جمله خسارات حوزه کار باید مد نگاه باشد.

راستگو نیت اضافه کرد: سالانه شمار زیادی از هموطنان مان گرفتار بیماری و زیانهای جدی می شوند که حتی منتهی به فوت بعضی اشخاص شده و ما در محاسبات این آمار را گردآوری کرده ایم.

وی از جمله اقدامات انجام شده در حوزه این آمار گیری را رسی به بعضی فرایندهای کاهنده های اثر ناپاکی هوا اشاره کرد و در این برنامه رادیویی نقل کرد: طی اقدامات دیگر وزارتخانه ها برای پیشرفت کیفیت بنزین و معاینه فنی ماشین ها بطور قابل توجهی شاهد کاهش بار مریضیها در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ بودیم.

راستگو نیت در این راستا به کاهش آلاینده سرب در سنوات اخیر اشاره کرد و اضافه کرد: اقدام اثرگذار دست اندرکاران و همراهی پر ارزش مردمان اثر جدی بر کاهش ناپاکی هوا قرار میدهد و سبب شده ذرات ۲.۵ میکرون از جمله آلاینده هایی است که هنوز قادر نبودیم آن را کم کنیم.

سرپرست مرکز تندرست محیط کار وزارت بهداشت با اعلام این که ۱۱ ارگان باید دست بدست هم دهند تا ذرات کمتر ۲.۵ میکرون کاهش پیدا کند، یاد آوری کرد: شاخص ناپاکی حدود ۱۶۰ است و حالت ناسالم را برای گروه های حساس داریم و با وضع پر خطر فاصله بسیار زیادی داریم و قصد داریم برنامه ریزی کنیم که این فاصله را همچنان از حالت پر خطر دور نگه داریم.

— با تشکر از انتخاب شما —

تهیه کننده : بهرام ت.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وفا مجوی ز دشمن که پرتوی ندهد
««« »»»
چو شمع صومعه افروزی از چراغ کنشت

سالانه ایرانی های زیادی به دلیل آلودگی هوا می میرند

TT / 114 — TP / 35%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال