برخی نهادها بیماری تولید می کنند


برخی نهادها بیماری تولید می کنند

وزیر بهداشت با اشاره به این که بعضی از دستگاه‌های اجرایی بیماری محصول می‌کنند، نقل کرد: در حالیکه تاکید و اولویت ما باید بر جلو گیری و نبود ابتلا به بیماری‌ها باشد نه این که بخواهیم بیماری‌ها را درمان کنیم زیرا ۸۰ درصد عوامل تندرست در دست وزارت بهداشت نمی باشد.

تصویر و عکس   بعضی نهادها بیماری محصول می کنند

به اعلان سرزه و به نقل از تندرست خبرگزاری تسنیم، سید حسن هاشمی با اشاره به این که سیاسیون اقتصادی با رفاه برای مردمان مخالف می باشند و مدام درپی پول می باشند، بیان داشت: ولی از ریاست جمهوری و مجلس به خاطر حمایت از سبک تغییر تندرست تشکر می کنم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: تا انتها کار دولت، افرادی که مخالف سبک تغییر تندرست می باشند را شرمسار و مایوس می کنیم زیرا این سبک برای محرومین و مستضعفان و بزرگترین سبک اجتماعی دولت است و در راستای آرمان های انقلاب، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ایشان تاکید دارند که حتماً دولت باید این سبک را ادامه دهد.

هاشمی تصریح کرد: امیدوارم غایب نواحی محروم و بخصوص کنگان یعنی سازمان تامین اجتماعی در این نواحی ظهور و بروز یابد زیرا حق بیمه درمان را از کارگران میگیرد و باید به همان میزان، خدمات مرغوبی را به مردمان پیشنهاد کند البته وزارت بهداشت در جهت تکالیف ذاتی خود هم در جهت تجهیز و تامین تجهیزات مورد احتیاج مراکز معالجه ای از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

وزیر بهداشت از مسئولانی که از خدمات و تلاش های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر کردند، تشکر کرد و نقل کرد: در دو سه پارسال شاهد خدمات بسیار پر ارزشی از طرف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مردمان بودیم.

هاشمی در مهمانی راه اندازی سبک توسعه بیمارستان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران(ره) کنگان، خلال ابراز خرسندی از ازدیاد شمار تخت های بیمارستان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران(ره) کنگان از ۴۷ به حدود ۲۰۰ تخت، عنوان کرد: شمار پزشکان متخصص این بیمارستان از ۸ به ۳۸ و شمار تخت مواظبتهای ویژه از ۱۰ به ۳۰ تخت ارتقا یافت.

وزیر بهداشت با اشاره به مطرح شدن مطالبات بسیار زیاد معالجه ای از طرف مسئولان مکانی، یادآور شد: یکی از معضلات مهم ما این است که هر وقت برای راه اندازی برنامه ای به نقاط گوناگون کشور مسافرت می کنم، هنوز روبان را نبردیم، مطالبات تازه و تقاضای ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و معالجه ای تازه مطرح میشه اما کشور با معضلات اقتصادی زیادی روبرو است زیرا بودجه کشور ۲۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۱۹۰ هزار میلیارد تومان آن بابت مخارجهای جاری و حقوق، ۱۰ هزار میلیارد تومان بابت قرضهای گذشته هزینه میشه و فقط ۱۰ هزار میلیارد تومان برای برنامه های عمرانی باقی و اختصاص پیدا میکند.

به اعلان سرزه و به نقل از وزارت بهداشت – هاشمی با بیان این که توقعات باید متناسب با داشته ها مطرح شود، اضافه کرد: هر قدر هم که برای مردمان فعالیت کنیم و به آنها خدمت کنیم، باز هم کفایت نمی کند ولی مطالبات باید با توجه به دارایی ها، مطرح شود.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: بعضی از سیستم های اجرایی در کشور بیماری محصول می کنند در حالیکه تاکید و اولویت ما باید بر جلو گیری و نبود ابتلا به مریضیها باشد نه این که بخواهیم مریضیها را درمان کنیم.

هاشمی خلال تاکید بر اهمیت توجه به رفاه اجتماعی در کشور، اضافه کرد: در بیمارستان توحید جم معلولی را نگاه کردیم که ۲۵ سال مبتلا معلولیت بود اما مددی از طرف نهادها و سازمانهای پشتیبانی ای به وی نشده بود که این برای کشور عالی نمی باشد و امیدواریم همگی به مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند.

وزیر بهداشت یادآور شد: ۲۰ درصد از عوامل مرتبط با تندرست در اختیار وزارت بهداشت است و ۸۰ درصد دیگر در اختیار سایر نهادها و سیستم های اجرایی است و اگه همکاری های بین بخشی به شکلی موردعلاقه موجود نموجود باشد، ارگانیک است که اقدامات وزارت بهداشت موثر نخواهد بود.

هاشمی در انتها با اشاره به رضایتمندی نسبی مردمان از اجرای سبک تغییر تندرست، بیان داشت: بسیار شاد می شوم که می نگاه کنم بیماران دیالیزی که وفات کرده هر هفته ۳ بار از جزیره خارک با قایق به شهرستان کنگان می آمدند، در حال حاضر با فراهم کردن دستگاه، تجهیزات و نیروی انسانی این خدمات را در محل حیات خود میگیرند و یا برای ۹۶ طفل زودرس، با ۸ تخت NICU در کنگان خدمات تخصصی فراهم شده و یا با راه اندازی بخش MRI سه هزار نفر از خدمات تشخیصی بهره مند شدند و از اعزام آنها به شهرستان های پیرامون و مرکز استان پیش گیری شده است.

—- با تشکر از انتخاب شما—-

تهیه کننده : ارجمند ش.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پرسيدم از طبيبی احوال دوست گفتا
««« »»»
فی بعدها عذاب فی قربها السلامه

برخی نهادها بیماری تولید می کنند

TT / 201 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات