شریعتمداری: اشراف و احاطه فرهنگی حاج حسن شایانفر ما بی نظیر بود


شریعتمداری: اشراف و احاطه فرهنگی حاج حسن شایانفر ما بی نظیر بود

حسین شریعتمداری مدیر مسئول نشریه کیهان گفت: حاج حسن شایانفر ما، نام‌آوری گمنام بود، او مصداق مردانی بود که خدای مهربان آنان را با صفت «رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکرالله» ستوده است.

تصویر و عکس   شریعتمداری: اشراف و احاطه فرهنگی حاج حسن شایانفر ما نادر بود

به اعلان سرزه و به نقل از باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، حسین شریعتمداری مدیر مسئول نشریه کیهان در مکالمه ای با اظهار این که حاج حسن شایانفر ما، نام آوری گمنام بود، گفت: او مصداق مردانی بود که خدای مهربان آنان را با صفت «رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکرالله» ستوده است.

وی افزود:حاج حسن شایانفر ما، نام آوری گمنام بود، او مصداق مردانی بود که خدای مهربان آنان را با صفت «رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکرالله» ستوده است.

شریعتمداری در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت: پیش از آمدنم به کیهان در سپاه با هم بودیم و در همان حال همکاری های مشترک دیگری داشتیم. ایشان با خواست اینجانب از اولین روز وجودم در کیهان مسئولیت مشاور فرهنگی و مدیریت دفتر تحقیقهای کانون را برعهده گرفت خلال آن که عضو شورای سردبیری نشریه هم بود.

شریعتمداری با اشاره به این که کلکسیون مستند و ۶۰ جلدی کتاب های «نیمه مخفی» فقط بخشی از تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر ایشان است، گفت: آثار وی بارها تجدید چاپ شده و یکی از معتبرترین منابع نکته مراجه دانشمندان است.

مدیر مسئول نشریه کیهان با تاکید بر این که سینه مرحوم حاج حسن ما گنجینه اسرار بود و گفتنی های ناشنیده ای داشت که در هنگامه تهاجم فرهنگی و نبرد نرم سره را از ناسره جدا می کرد، یاد آوری کرد: با جرات می نقل کنم که در اشراف و احاطه به عرصه فرهنگی کشور و شناخت عناصر فعال در این عرصه نه فقط کم نظیر که نادر بود و همتائی نداشت.

وی افزود: حاج حسن دانسته هایش را فقط هنگامی بیرون می ریخت که یکی از ارزش های انقلاب را نکته حمله می نگاه کرد و یا تاریخ فرهنگی و سیاسی را در خطر تحریف احساس می کرد. به عنوان مثال زمانی سلطنت طلب ها به دستاویز تاریخ نویسی درپی پاکسازی رژیم خون ریز و غارتگر پهلوی بر آمده بودند چندین جلد از کتاب های نیمه مخفی را به افشای مستند جنایات پهلوی اختصاص داد و یا افشای چهره منحوس فراماسون ها، حزب صیهونیستی بهائیت و هویت حقیقت مستند و پشت صحنه دیگر جریاناتی که دربرابر اسلام و انقلاب ایستاده بودند.

شریعتمداری با اظهار این که مرحوم شایان فر به شدت مبادی رسوم شرع مقدس و تقوایش مثال زدنی بود، یادآور شد: ایشان حیات به غایت ساده ای داشت و از مال و منال جهان اندوخته ای نداشت.

مدیر مسئول نشریه کیهان درگذشت حاج حسن شایانفر را ضایعه ای سنگین عنوان و تصریح کرد: ایشان در اواخر سال ۸۹ به مریضی دشواری گرفتار شده بود که معالجه شان چندین ماهی به درازا کشید و بعد از آن بازهم به فعالیت خود ادامه داد و منزل نشینی را برنتافت و چندین هفته پیش با عود مریضی سخت کبدی بستری شد و یک هفته ای بود که با پیشرفتی نسبی به منزل بازگشته و زمان نقاهت را سپری می کرد که شامگاه روز جمعه ۲۸ مرداد ماه دار فانی را خداحافظی کرد.

شریعتمداری در انتها تصریح کرد: احتمالاً این نکته هم گفتنی باشد حاج حسن ما در حالی که شروط جسمی اش نشان از پیشرفتی ایشان داشت، از رفتن خود گزارش کرد و دربرابر تعجب ما به اربعین امام حسین ع علیه السلام هم اشاره کرد!

*****************************************

تهیه شده توسط: افشين ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر خود رقيب شمع است اسرار از او بپوشان
««« »»»
کان شوخ سربريده بند زبان ندارد

شریعتمداری: اشراف و احاطه فرهنگی حاج حسن شایانفر ما بی نظیر بود

TT / 102 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال