حکم ارتباط نامشروع با فرزند باکره


حکم رابطه نامشروع با دختر باکره

دختری را دوست دارم، آیا می توانم با او دوست باشم، و با این قصد که بعدا با او می خواهم ازدواج کنم رابطه داشته باشم؟
عکس حکم رابطه نامشروع با دختر باکره
سوال: دختری را دوست دارم، آیا می توانم با او دوست باشم، و با این قصد که بعدا با او می خواهم ازدواج کنم رابطه داشته باشم؟

پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:

هر نوع ارتباط جنسی اعم از صحبت های عاشقانه، لمس و نوازش و … قبل از ازدواج حرام است. اما زنا که عبارت است از عمل زناشویی و دخول با غیر همسر شرعی (دائم یا موقت)، از نظر قرآن گناه بزرگى است که برای آن مجازاتهایی وضع شده است.

ارتباط با نامحرم آثار مخربی را برای طرفین به دنبال خواهد داشت. بیشترین آسیب را هم دختر می بیند. تجربه نشان داده وعده ازدواج در بیشتر موارد یک حیله برای شیطان هست که افراد گناه را توجیه کنند و در درکات گناه پیش بروند. اگر واقعا قصد ازدواج هست باید از مسیر درست و رسمی حرکت کرد. اگر کمی انسان درست بیندیشد می بیند اگر خواهر خود شخص می بود آنهم در معرض خطرات زیادی که هست، آیا راضی می شد بدون اطلاع و رضایت پدر و خانواده چنین ارتباطاتی را داشته باشد. دختری که می خواهد با هزار آرزو به خانه بخت برود، و پدر و مادر هزاران فکر برای آینده او دارند، حالا با یک لبخند یا یک ارتباط ساده پسر و ادامه ارتباطات نامشروع آن معصومیت خود را از دست بدهد!، به خانواده چه شوک و حالت ناگواری از جهت روحی دست خواهد داد.

این روابط چون از مسیر درست شرع و عرف تعریف نشده، نه تنها هیچ دردی را از طرفین دوا نمی کند بلکه هزاران مشکل را پس از خود به دنبال خواهد داشت!. روابطی که بیشتر بر اساس شهوت و احساسات باشد، پس از مدتی هم به جدایی می انجامد و از آن فقط خاطراتی تلخ، همراه با تجربه ای دردناکهمراه با افسردگی و شکست عشقی باقی می ماند. تاثیرات سوء این ارتباطات در زندگی آینده آنها نیز بخوبی مشهود خواهد بود!.

اینکه با بهانه های واهی حریم محرم و نامحرم شکسته شود، سبب می شود قبح گناه برای نفس از بین برود و گناهان دیگر به راحتی انجام شود…اینکه با رفتار ناشایست خودمان کاری کنیم که طرف مقابل که دوستش داریم به گناه آلوده شود، قطعا در زندگی آینده تاثیرات نامطلوب خود را خواهد گذاشت.

از همه اینها گذشته باید توجه داشت اینکه با بهانه های واهی حریم محرم و نامحرم شکسته شود، سبب می شود قبح گناه برای نفس از بین برود و گناهان دیگر به راحتی انجام شود از طرف دیگر فراخواندن دیگری به گناه بر فرض اینکه بعدا به ازدواج هم منجر شود اصلا پسندیده نیست. چرا باید کاری کرد که همسر آینده قبح گناه در نزد او شکسته شود! ، زمانی که باب گناه باز شد، بی اعتمادی هم در آینده خواهد آمد، که چه تضمینی هست که با شخص دیگری این ارتباطات نباشد، کسی که از خدا به آن عظمت نمی ترسد و حریم های الهی را می درد، ساده انگاری است که فکر کنیم با بودن شرایط دیگری برای گناه به سمت آن نرود!. باید از همان ابتدا زمیته گناه را از بین برد، اینکه کسی گناهان کوچک را ناچیز بشمارد، پس از مدتی که نفس تخریب شد گناهان بزرگ مثل ارتباطات حرام را هم ناچیز می شمارد.

امام رضا علیه ‏السلام :
اَلصَّغائِرُ مِنَ الذُّنـُوبِ طُـرُقٌ اِلَى الْکَبائِرِ ومَنْ لَمْ یَخَفِ اللّه‏َ فِى ‏الْقَلیلِ، لَمْ یَخَفْهُ فِى‏ الْکَثیرِ؛
گناهان کوچک، راهى به سوى گناهان کبیره است. هر کس کـه در گنـاهان کوچـک از خــدا نترسـد، در مورد گناهان بزرگ و بسیار هم از او نمى‏ ترسد. مسند الامام الرضا علیه‏ السلام: ج ۱، ص ۲۹۰

دختر و پسر حتما باید از طرف مقابل بخواهند که از مسیر شرعی با هم ارتباط داشته باشند، اعتقاد به خدا و عمل به دستورات اوست که ضامن خوبی برای تشکیل یک زندگی آگاهانه و عاشقانه می باشد!. اینکه با رفتار ناشایست خودمان کاری کنیم که طرف مقابل که دوستش داریم به گناه آلوده شود، قطعا در زندگی آینده تاثیرات نامطلوب خود را خواهد گذاشت. این خانم فردا مادر و همسر خواهد بود، اگر با وعده ها او را به گناه سوق بدهند و ننگی بر دامن او بنشیند، چه چیزی می تواند خسارتهاو ضربه های روحی او و زندگی آینده او را جبران کند، این حرف فقط برای پسران نیست در مقابل دختری که با انواع رفتارهای تحریک آمیز پسری را به خود فرا می خواند آیا لحظه ای به عواقب کار خود فکر کرده است؟!.

اگر پسر فعلا بهانه را این کرده که شرایط خواستگاری رسمی را ندارم؟!، دختر هم بخواهد که پسر به او حق بدهد، غیر راه خانواده و شرع من نیز شرایط ارتباطات دیگر را ندارم!. بر فرض هم که شرایط مادی نیست، خب یک عقد مختصر خانوادگی، و پس از چند سال که شرایط جور شد، سر زندگی مشترک بروند اگر قرار است بعدا ازدواج کنند، الان شرایط اولیه را فراهم کنند تا بعدها زمینه زندگی مستقل فراهم شود.

خانم ها باید توجه کنند که به طرف مقابل بفهمانند اگر واقعا عاشق اوست برای این عشق به صورت درست پا پیش بگذارد، و مثل بقیه او را به صورت رسمی و خانوادگی خواستگاری کند، یکی از شرایط عاشق بودن این است که طرف حاضر باشد شرایط سخت را هموار کند.

بحث دیگر همان آثار سوء گناه بر روح و عاقبت انسان است. در روایت آمده:

رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله : یا علیُّ فی الزِنا سِتُّ خِصالٍ : ثلاثٌ مِنها فی الدنیا و ثلاثٌ فی الآخِرَةِ ، فأمّا التی فی الدنیا فَیَذهَبُ بالبَهاءِ ، و یُعَجِّلُ الفَناءَ ، و یَقطَعُ الرِّزقَ ، و أمّا التی فی الآخِرَةِ فَسُوءُ الحِسابِ ، و سَخَطُ الرحمنِ ، و الخُلُودُ فی النارِ . بحار الأنوار : ۷۹/۲۲/۱۵ .

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : اى على! زنا شش پیامد دارد : سه پیامد در دنیا و سه دیگر در آخرت ؛ پیامدهاى دنیایى اش این است که آبرو را مى برد ، مرگ را شتاب مى بخشد و روزى را مى بُرد؛ و پیامدهاى آخرتش حسابرسى سخت و دقیق ، خشم خداى رحمان، و جاودانگى در آتش است! .

لازم به ذکر است، اگر نزدیکی حرام یعنی زنا صورت بگیرد و شخصى با وعده دروغین ازدواج، با دختر باکره اى زنا کند، علاوه بر حدّ، براى فریب زن تعزیر هم دارد. و حاکم شرع مى تواند به او پیشنهاد کند که اگر با آن دختر ازدواج کند تعزیر او را مى بخشد، اما حد شرعی بر هر دو نفر در صورت رضایت طرفین به این گناه اجرا می شود. حد شرعی زنا را از اینجا کلیک کنید و مطالعه نمایید.

*انتها*

نگارش از : سوسن چ.

احکام دینی در بخش مذهبی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يوسف عزيزم رفت ای برادران رحمی
««« »»»
کز غمش عجب بينم حال پير کنعانی

حکم ارتباط نامشروع با فرزند باکره

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال