خدا زرگر عالم است و با اتفاقات کربلا، عیار امام حسین (ع) را نشان داد


خدا زرگر عالم است و با اتفاقات کربلا، عیار امام حسین (ع) را نشان داد

این کارشناس مذهبی گفت: خدا زرگر عالم است و برای این که عیار امام حسین (ع) را به دیگران نمایان کند در روز عاشورا آزمایشات الهی را برای ایشان زمان به زمان سنگین‌تر می‌کرد.

تصویر و عکس خدا زرگر عالم است و با اتفاقات کربلا، عیار امام حسین (ع) را نمایان کرد

به اعلان سرزه و به نقل از «نسیم اینترنتی»، ششمین قسمت از برنامه «مخاطب ویژه» با حضور حجت الاسلام محمدرضا رنجبر و اجرای رسالت بوذری به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانهای اوج، روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

وی ادامه داد: خدا زرگر عالم است و برای این که عیار امام حسین را به دیگران نمایان کند در روز عاشورا آزمایشات الهی را برای ایشان زمان به زمان سنگین تر می کرد.

این کارشناس مذهبی با بیان این که امام حسین (ع) در کربلا یک زمان هم دست از مکارم اخلاقی برنداشت، اضافه کرد: امام حتی به عمربن سعد رحم کرد؛ به این علت که وقتی عمر آمد که امام را به شهادت برسد، امام به او گفت تو این کار را به انجام نرسان و قرار ده فردی بدبخت تر از تو این کار را به انجام رساند، حتی وقتی که شمر آمد امام به وی لبخند میزند تا احتمالاً از شدت عصبانیت شمر کاسته شده و دست از این کار بردارد .

حجت الاسلامرنجبر اضافه کرد: امام حسین (ع) می دانست که در نبرد با یزید به ظاهر شکست خواهد خورد، اما این مهم را هم می دانست که این شکست زمینه ساز پیروزی های انبوه ای در آینده خواهد بود.

این کارشناس مذهبی اظهار کرد : امام حسین (ع) کاری کرد که نام خدا بر سرزبان ها بیفتد و خدا هم کاری کرد که نام امام بر زبان سالخورده و جوان جاری باشد و همین اتفاق هم افتاد، پارسال ۲۷ میلیون زائر به مهمانی اربعین امده اند .در طول تاریخ هیچ کدام از حرم ائمه و حتی کعبه چنین حجم زائری را به خود نگاه نکرده است.

حجت الاسلام رنجبر اظهار کرد: از نجف که به سمت کربلا می آییم، بسیاری از مردمی که سفره هایشان را برای زائران پهن می کنند به درستی پیدا است که فقیر هستند ولی تمام آنچه که قادر هستند آماده کنند را در اختیار زائران قرار میدهند.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: امام راستگو (ع) می نقل کند زائر امام حسین (ع) از کربلا بر می گردند، در حالی که هیچ گناهی در کارنامه آنها نیست.

حجت الاسلام رنجبر گفت: تنها تفاوتی که بین شهید و زائر کربلا وجود دارد این است که وقتی فردی شهید شد، دیگر قادر نیست شهادتش را از بین ببرد، ولی زائر کربلا می تواند ثواب زیارتش را از بین ببرد، به این علت که گهگاهی با یک حرکت غلط، یک نگاه نامهربانه به والدین و ارباب رجوع امکان می دارد ثواب زیارت نابود بشود.

در ادامه برنامه سیدالظهیر حسن نقوی با بیان این که به پنج زبان پنجابی، زبان مادری ام، زبان انگلسی، عربی، اردو و فارسی حرف میزنم، گفت: در شهر کمالیه از ایالت پنجاب متولد شده ام، البته اصالتا عرب می باشیم، ولی از اجدادمان از هند به کشور پاکستان رفتند و پدربزرگم به بریتانیا مهاجرت می کند و من هم در حال حاضر در ایالت کالیفرنیا میزیم.

وی ادامه داد: تحصیلات دانشگاهی را از کشور پاکستان و حوزوی را از قم و الان هم در ایالات متحده درپی گرفتن دکترا می باشم ولی به دلیل تبلیغ دین اسلام قادر نبودم رسما دکترا را پیگیری می کنم. وقتی که به حوزه علمیه قم آمدم، از همان ابتدا بر آن شدم که تبلیغ دین را به عنوان کسب درآمد نگذارم و حتی وقتی که به ایالات متحده رفتم بلافاصله درپی شغل رفتم و الان کمپانی دارم و سرمایه گذاری های گوناگونی به انجام رسانده ام.

این مبلغ دین اظهار کرد: هیچ کاری را به انجام نمیرسانم که مانع تبلیغ دین شود، وقتی که ایالات متحده رفتم یک توصیه کاری داشتم که بیش از ۵ هزار دلار هم حقوق می داد ولی چون ساعتش به گونه ای بود که قادر نمیبودم محرم و ماه رمضان به تبلیغ دین توجه بکنم، آن را قبول نکردم و نخستین شغلم در ایالات متحده به عنوان معلمی بود.

نقوی اظهار کرد: به مادرم گفتم مرا برای آخرتت وقف کن که چنانچه در راه تحصیل تا خانه که آن زمان در پنجاب کشور پاکستان بود، اتفاقی برایم رخ داد، غصه نخوری و مادرم هم چنین کاری را انجام داد و پس از آن نگاه کردم خدا خودش راه را برایم گشوده و راه را نشانم داده است و امروز به مکانی رسیدم که جلوی دوربین و در جوار حرم امام حسین (ع) به زائران امام خوشآمد می نقل کنم.

وی اظهار داشت: تنها هدفم این است که خدا از کارهایم راضی باشد؛ به این علت که مادر مرا وقف کرده و خدا هم خودش راه را نشانم می دهم و الان در شبکه کربلا برنامه ای بنام «سلام بر حسین» به زبان انگلیسی دارم و برای این برنامه که هر ماه ۵ روز انتشار داده میشود، هر ماه از ایالت کالیفرنیا به کربلا می آیم و برای این کار از سانفرانسیسکو به دبی بعد به تهران بزرگ می رویم و یک روز پس از اقامت در تهران بزرگ به نجف و بعد هم به کربلا می آیم.

این مبلغ دین با بیان این که سال جاری ششمین سالی است که برای شبکه تلویزیونی کربلا به این شهر می آیم، تصریح کرد: مردمان در سانفرانسیسکو و ایالت کالیفرنیا التماس دعای زیادی دارند و متاسفانه ما در آنجا مسجد و مبلغ دین نداریم و وقتی مردمان به این برنامه تماس می گیرند، از لحاظ روحی تخلیه می شوند و گفتمانهای مردمان به ما روحیه می دهد.

وی اظهار کرد: نخستین تلویزیون اسلامی به زبان انگلیسی و اردو را در ایالت کالیفرنیا با هزینه شخصی افتتاح کردم و تمام مخارجهای آن را هم شخصا توجه کرد کرده ام، البته ما دو شبکه داریم یکی شبکه بین المللی ولایت که به آیت الله العظمی مکارم شیرازی اهداء کردم و دوم شبکه اسلامی به زبان اردو، همچنین مسجد حضرت امام علی (ع) را در شمال ایالت کالیفرنیا بنا قرار دادم که ۱۱ سال است در این مسجد حضور دارم.

در ادامه مهدی رسولی درباره حسینیه اعظم زنجان گفت: در زنجان شب تاسوعا جدید یوم العباس سرشناس است و دست حضرت عباس را در این حسینیه به وضوح می نگاه کنیم و من هم ۶ یا ۷ سالی است که در حضور بزرگان مداحی می کنم و وقتی سیل جمعیت را می نگاه کنیم نقل کنی در قایقی سوار شده ایم و در دریای محبت امام حسین (ع) غوطه ور می باشیم.

وی گفت: زنجانی ها در غواصی در جبهه ها خط شکن بودند، در حالی که زنجان نه دریا و نه سد داشت و این مسئله به دلیل غیرت زنجانی است، در واقعیت غیرت حضرت عباس (ع) برای آنها مسئله مهم و خوشگلی است و این روحیه سلحشوری در آذری زبان ها بالا است و این لطف حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) به آذری زبان ها و زنجانی است.

وی در ادامه مهمانی به مداحی و روضه خوانی برای امام حسین (ع) توجه کرد.

______________________

تهیه و تدوین: دلاور ع.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مردم ديده ما جز به رخت ناظر نيست
««« »»»
دل سرگشته ما غير تو را ذاکر نيست

خدا زرگر عالم است و با اتفاقات کربلا، عیار امام حسین (ع) را نشان داد

TT / 246 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال