برقراری ۵ میلیون دقیقه گفتگو توسط زائران ایرانی


برقراری ۵ میلیون دقیقه مکالمه توسط زائران ایرانی

عضو هیات مدیره کمپانی ارتباطات زیرساخت، در رابطه با واپسین حالت ارتباطات زائران اربعین در عراق توضیح داد و گفت: زائران ایرانی به طور میانگین ۵ میلیون دقیقه گفتگو در هر روز دارند.
اسماعیل رادکانی در گفتگو با مهر در رابطه با افت کیفیت ارتباطات در عراق، ممکن نبودن برقراری بعضی ارتباطات و هم ابهام در اعمال تعرفه مکالمات، توضیح داد.
وی با اشاره به ازدحام جمعیت زائران اربعین در کربلای معلا تاکید کرد: با توجه به حجم بیش از حد زائران، شبکه های عراقی دیگر پاسخگو نمی باشند. در این شروط شبکه ارتباطات عراق با حجم وسیعی از تقاضا مواجه شده و عملا قادر نیست پاسخگوی این حجم راهبندان باشد.
شبکه های عراقی با فقدان کانال رابطه ای مواجه شدند
رادکانی با تاکید براینکه تا دیروز برقراری ارتباطات تقریبا مشکل ویژه ای نداشته است، اضافه کرد: از شب گذشته با توجه به نزدیک شدن جدید اربعین و ازدیاد تراکم جمعیت در کربلا، شبکه های عراقی با فقدان کانال رابطه ای مواجه شده اند و این بحث ارتباطات را تحت اثر گذاشته است.
وی با اظهار این که به خاطر تراکم جمعیت و شمار رومرها که تنها راجع به کشور ما نمی باشند، محدودیت در برقراری ارتباط نگاه کرده میشه، اضافه کرد: باید با این بحث به صورت معقول برخورد کرد به این علت که شبکه عراق هم توان محدودی دارد و پاسخگویی به این شمار مشترک، کار راحتی نیست.
ظرفیت زیرساختهای رابطه ای کشورمان و عراق چند برابر شد
عضو هیات مدیره کمپانی ارتباطات زیرساخت با اشاره به برنامه ریزیهای صورت گرفته برای ارتقای کیفیت ارتباطات در اربعین، تاکید کرد: ظرفیت زیرساختهای رابطه ای چند برابر ازدیاد پیدا کرده است اما با توجه به حجم راهبندان زائران، شبکه داخلی عراق دیگر پاسخگو نیست.
وی با اظهار این که همکاری اپراتورهای عراقی برای برقراری ارتباطات زائران در این ایام، قابل تقدیر است، اضافه کرد: این رویداد در کل جهان نادر است و پاسخگویی بدون عیب به این حجم عظیم تقاضا، تقریبا دست نیافتنی است.
رادکانی ادامه داد: باید تا مکانی که امکان می دارد زائران از تماس های غیرضرور خودداری کنند تا با مدیریت شبکه عراق، ارتباطات در حداقل ممکن باقی بماند.
۵ میلیون دقیقه گفتگو در هر روز برقرار میشه
وی گفت: براساس واپسین آمار حاصل شده، به طور میانگین روزانه بیش از ۵ میلیون دقیقه گفتگو از طرف زائران ایرانی تبادل میشه که این رقم نسبت به پارسال چند برابر شده است. به این علت که پارسال در روز اربعین که پیک راهبندان بود، ارتباطات نزدیک به ۵ میلیون دقیقه تخمین زده شد. از طرف دیگر پارسال شروط برای استفاده دیتای زائران عالی عدم اما سال جاری هیچگونه معضلی برای ارسال پیام و بهره گیری از رسانه های آنلاین برای زائران حضور ندارد.
عضو هیات مدیره کمپانی ارتباطات زیرساخت با اظهار این که شاهد ازدیاد ۲ برابری بهره گیری از ارتباطات تلفنی در ساعات پیک راهبندان می باشیم و به طور کل ۱۴ برابر حالت معمولی، راهبندان در جریان است گفت: برقراری گفتگو با مشکل زیادی همراه نیست و آشفتگی و قطع و وصلی به ساعات پیک راهبندان که ۵ تا ۶ بعدازظهر میشه، مربوط است.

***************************

تهیه کننده : شايان ی.

مخابرات در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نااميدم مکن از سابقه لطف ازل
««« »»»
تو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت

برقراری ۵ میلیون دقیقه گفتگو توسط زائران ایرانی

TT / 146 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال