محصول نسل تازه موشک های کروز مافوق صوت


تولید نسل جدید موشک های کروز مافوق صوت

نیروی هوایی ایالات متحده با آژانس برنامه های تحقیقی توسعه یافته پاسداری ای (DARPA) پروژه مشترکی را برای محصول موشک کروز سریعی بالغ بر ۱۷۰۰ کیلومتر بر ساعت شروع کرده اند.
وب‌سایت تک شات: نیروی هوایی ایالات متحده با آژانس برنامه های تحقیقی توسعه یافته پاسداری ای (DARPA) پروژه مشترکی را برای محصول موشک کروز سریعی بالغ بر ۱۷۰۰ کیلومتر بر ساعت شروع کرده اند. این موشک به اصطلاح مافوق صوت به ارتش این کشور قدرتمندی غلبه بر نیروهای دشمن از طریق نابودسازی سریع زیرساخت ها را می دهد.
تصویر و عکس محصول نسل تازه موشک های کروز مافوق صوت

موشک های کروز در بلندی پست حرکت می کنند تا از دید رادارهای دشمن مخفی بمانند. همچنین، احتیاج آنها به حمل سوخت موجب ازدیاد وزن و افت سرعت شان میشه. در حال حاضر هیچ کشوری دارای موشک کروز با سرعت بیش از ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت نمی باشد.

با این حال، قرار است این موشک تازه که HAWC نام دارد از موتوری ویژه برای دستیابی به سرعت ۱۷۰۰ کیلومتری بهره گیرد. نقل شده که این موتور به طور بالقوه امکان رسیدن به سرعت بیش از دوازده هزار کیلومتر را هم دارد.

طرز کار این موتور به این شکل است که ابتدا هوا را وارد کرده و سپس با سوزاندن سوخت، هوای درون شده را داغ می کند. سپس، این هوای داغ به پایان موتور هدایت شده و شتاب محصول می کند. سرعت جابجایی هوا در این موتور، مافوق صوت است و به همین علت سرعت موشک تا این اندازه بالا می رود.

این موشک در صورت موفقیت آمیز بودن، انقلابی در صنایع ارتشی به حساب خواهد آمد، به این علت که قادر هست از دید اکثر رادارها مخفی بماند و آنقدر سریع است که کمتر کسی قادر هست از پس آنها برآید. این موشک ها برای نشانه رفتن نقاط کوچولو و حساس، همچون مکان اختفای تروریست ها یا افراد سیاسی و ارتشی یا زیردریایی ها عالی خواهند بود.

بااین حال، این موشک ها به حجم زیادی از سوخت احتیاج دارند و ابعاد آنها قادر هست به اندازه موشک های کروز به روز باشد که در این صورت از بُرد آنها کاسته میشه. این احتمال هم حضور دارد که ابعاد و ظرفیت حمل سوخت شان بیشتر شود تا صدمه ای به بُرد آنها وارد نشود.

قرار است در ساخت این موشک، از تکنولوژیهای بکار رفته در موشک X-51 Waverider هم بهره گرفته شود. این موشک در سال ۲۰۱۳ به طور امتحانی شلیک شد و پیش از آن که سوخت اش به پایان برسد، به سرعتی بالغ بر شش هزار کیلومتر بر ساعت رسید.

*****************************************

تهیه شده توسط: روشن ب.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی عمر زنده‌ام من و اين بس عجب مدار
««« »»»
روز فراق را که نهد در شمار عمر

محصول نسل تازه موشک های کروز مافوق صوت

TT / 93 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات