اپل: اطلاعات تماس کاربران، با هدف آسانی آنها در iCloud نگه داشته میشود


اپل: اطلاعات تماس کاربران، با هدف راحتی آنها در iCloud ذخیره می شود

دیروز برایتان نگاشتیم که به اعلان سرزه و به نقل از کانون امنیتی و روسیه ای Elcomsoft، شرکت اپل به صورت مخفیانه تاریخچه تماس های گوشی و FaceTime را همراه با شماره های تماس، تاریخ دقیق روز و ساعت و مدت تماس در iCloud نگه می دارد. این کانون می نقل کند که تمام اطلاعات تماس های تا ۴ ماه در iCloud ذخیره باقی می مثل.
از آن مکانی که اپل کلیدهای رمزگشایی و دسترسی به اکانت های iCloud کاربران را در اختیار دارد، مقامات آمریکا قادر هستند با دستور دادگاه، به آن ها دسترسی مستقیم داشته باشند. علاوه بر این، این اطلاعات امکان می دارد به سادگی به دست هکرها، یا افرادی که اطلاعات یک کاربر را در دسترس دارند بیفتد.
در بعضی از مواقع، هکرها حتی بدون داشتن اطلاعات کاربری قادر به رسیدن به اکانت iCloud هستند؛ مثلا به مدد نرم افزار Phone Breaker کانون Elcomsoft که اخیرا به روزرسانی شده و امکان استخراج اطلاعات تماس iCloud از طریق مشخصات به تصویب رسانده شده کاربر روی رایانه را فراهم می آورد.
در همین راستا، شرکت اپل اخیراً بیانیه ای صادر کرده و توضیحاتی درباره دلایل ذخیره تاریخچه تماس ها در iCloud پیشنهاد کرده است.
ما تاریخچه تماس ها را برای سهولت کار مشتریان همگام سازی می کنیم تا آنها بتوانند روی هر دستگاهی، به تماس های خود پاسخ دهند. اطلاعات دستگاه، با پسوورد کاربر رمزگذاری شده و برای دسترسی به اطلاعات iCloud، از جمله فایل های حامی، ضروری است به Apple ID و رمز عبور دسترسی داشته باشید.
«Jonathan Zdziarski»، پژوهشگر امنیتی عقیده دارد که اپل با همگام سازی اطلاعات تماس ها، حرکتی «شرورانه» نکرده و مشخصاً این عمل با هدف دسترسی همیشگی به اطلاعات روی سیستم های گوناگون انجام شده است. با این همگی وی اعتقاد دارد که اپل باید به کاربران آگاهی می داد که تاریخچه تماس های آنها حتی با حضور خاموش کردن توانایی حامی گیری iCloud، نگه داشته میشود.

-انتهاي مطلب-

تهیه کننده : سيامك ع.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل به اميد روی او همدم جان نمی‌شود
««« »»»
جان به هوای کوی او خدمت تن نمی‌کند

اپل: اطلاعات تماس کاربران، با هدف آسانی آنها در iCloud نگه داشته میشود

TT / 59 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال