ماندگاری دستگاه عظیم امام حسین(ع) به مردمی بودن آن است


ماندگاری دستگاه عظیم امام حسین(ع) به مردمی بودن آن است

نماینده مردمان قم در مجلس شورای اسلامی گفت: به یاد ماندنی ای سیستم عظیم امام حسین(علیه السلام) به مردمی ماندن آن بستگی دارد ولی دولت‌های کشور عراق و کشورمان باید زیرساخت‌های ضروری را برای حضور این جمعیت میلیونی فراهم کنند.

تصویر و عکس به یاد ماندنی ای سیستم عظیم امام حسین(ع) به مردمی بودن آن می باشد

احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه بازدید از موکب مع امام منصور در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به حضور نادر عزاداران حسینی در راهپیمایی اربعین بیان داشت: غیر از عشق به امام حسین(ع) هیچ نیروی قادر نیست انسان را به این سمت و سو بکشاند، راهپیمایی اربعین بزرگترین همایش دنیاست و در طول چندین روز برگزاری مهمانی می نگاه کنیم حتی یک نقطه از مسیر ۸۰ کیلومتری نجف به کربلا خالی از جمعیت نیست و عاشقان حسینی به صورت همیشه در این مسیر حرکت می کنند.

وی ادامه داد: رسانه های غربی تلاش در سانسور حرکت این جمعیت میلیونی دارند ولی هیچ وقت قادر نیستند به این هدف خود برسند و کسی قادر نیست این علم را پایین بیاورد و سال به سال بر عظمت و شکوه این مهمانی اضافه خواهد شد و این حضور میلیونی قطعا زمینه ای برای ظهور امام دوازدهم(عجل الله تعالی فرجه) می باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که درفش امام حسین(علیه السلام) درفش آزادگی، مجادله با طاغوت و برقراری عدالت می باشد گفت: حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر در این مهمانی فوق العاده می باشد و هیچ دولت و حکومتی قادر نیست چنین جمعیتی را دور هم جمع کند.

امیرآبادی با تاکید بر این که تنها کسی که پس از امام حسین(علیه السلام) قادر بود مسیر و اهداف ایشان را دنبال کند و مردمان هم به آن اقبال نمایان کردند حضرت امام(ره) بود، بیان کرد: انقلاب اسلامی کشورمان تداوم انقلاب عاشورای امام حسین(ع) می باشد. چون برگرفته از آن مکتب می باشد و لذا باید قدر این انقلاب و قدر حضور رهبری بصیر، آگاه، دانا و با تدبیری که هر چه پیش میرویم بیش از پیش به درایت و آینده گریه نکن ایشان پی می بریم را بدانیم.

وی ادامه داد: به یاد ماندنی ای سیستم عظیم امام حسین(علیه السلام) به مردمی ماندن آن بستگی دارد ولی دولت های کشور عراق و کشورمان باید زیرساخت های ضروری را برای حضور این جمعیت میلیونی فراهم کنند. توصیه بنده در مجلس این می باشد که در کمیسیون تلفیق برنامه ششم حتما حکمی بیاوریم و دولت را مکلف کنیم زیرساخت ها ضروری را برای تسهیل حضور مردمان فراهم کند.

نماینده مردمان قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که دو دولت کشور عراق و کشورمان تنها حکومت های علوی در جهان می باشند، تصریح کرد: این دو دولت باید به مدد هم زیرساخت هایی ضروری برای حضور موکب ها و مردمان مثل تامین زمین، آب، برق و گاز و سیستم حمل و نقل را فراهم کنند به این علت که هر سال بر شمار این جمعیت اضافه خواهد شد.

وی با بیان این که طبق آمارهای اعلام شده سال جاری زائران ایرانی بیش از دو برابر نسبت به پارسال به این مهمانی آمده اند، یاد آوری کرد: دولت ها پشتیبانی ضروری را چه در موضوع حمل و نقل و چه در محضر و چه برگشت و فراهم کردن امکانات ضروری در ترمینالهای مرزی مثل پارکینگ و امکانات حداقلی برای اسکان موقت زائر در صورت شلوغی مرز را فراهم کنند تا مردمان بتوانند با سهولت در این همایش عظیم کمپانی کنند.

امیرآبادی در پایان از خدمات ارائه شده توسط موکب مسجد مقدس جمکران به زائران حسینی بخصوص موضوع اسکان زنان تقدیر کرد.

پایان پیام ۳۱۳/۱۷

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال