جریمه ۵۰ هزار تومانی خودورهای فرسوده/ رفع شروط بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی


جریمه ۵۰ هزار تومانی خودورهای فرسوده/ رفع شروط بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

خبرگزاری فارس: جریمه 50 هزار تومانی خودورهای فرسوده/ از بین بردن شرایط قرض غیرجاری و چک برگشتی برای باز سازی ناوگان حمل و نقل عمومی

اسحاق جهانگیری معاون نخست ریاست جمهوری مصوبه دولت در رابطه با افت ناپاکی هوای کلانشهرها را به ۱۴ وزارتخانه و سازمان و نهاد برای اجرا ابلاغ کرد.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد، اسحاق جهانگیری معاون نخست ریاست جمهوری مصوبه دولت در رابطه با افت ناپاکی هوای کلانشهرها را به ۱۴ وزارتخانه و سازمان و نهاد برای اجرا ابلاغ کرد.

نوشته و عکس و تصویر این مصوبه و ابلاغیه به شرح زیر است:

تصویب نامه هیأت وزیران

بسمه تعالی

با صلوات بر محمد و آل محمد

وزارت کشور ـ وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت نفت ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت دادگستری ـ وزارت تعلیم و پرورش ـ وزارت اطلاعات ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی ـ معاونت اجرایی ریاست جمهوری ـ سازمان برنامه و بودجه ـ سازمان محافظت زیستگاه طبیعی ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی

هیأت وزیران در نشست ۱۳۹۵/۸/۲۶ به توصیه شماره ۱۰۴۷۴۱ مورخ ۱۳۹۵/۸/۲۳ معاونت اجرایی ریاست جمهوری و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ایران به ثبت رساند:

۱- در بند (۵) تصویب نامه شماره ۲۸۴۵۴/ت ۵۳۱۷۳/هـ مورخ ۱۳۹۵/۴/۲ واژه «بیست درصد (۲۰%)» به واژه «مصوب شورای پول و اعتبار» اصلاح و واژه «بانک شهر» پیش از واژه و «توسعه تعاون» افزوده میشود.

۲- خریداران مشمول سبک باز سازی ناوگان ماشین های فرسوده حمل ونقل عمومی به منظور بهره مندی از تسهیلات بانکی، تا پایان سال ۹۵ از شمول تصویب نامه شماره ۲۱۱۸۴۹/ت ۳۹۳۹۹هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۲/۲۶ و هم از شرط نبود قرض غیرجاری و چک برگشتی مستثنی هستند. سبک مذکور در خصوص ماشین های گوناگون زیرنظر کارگروه افت ناپاکی هوای کلان شهرها اجرا می شود.

۳- وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است ظرف شش ماه، وقت تعمیرات اساسی سالانه واحدهای صنعتی مستقر در محدوده و حریم کلانشهرها (هیدروکربوری و الکترونیکی) را متناسب با سوخت مصرفی واحدهای مذکور به نحوی تعیین نمایند که تعطیلات راجع به تعمیرات دل خواه به چهار ماه انتهاای سال رسانده شود.

۴- سازمان ملی استاندارد ایران موظف است ظرف سه ماه نسبت به تدوین استاندارد ملی یا تعیین استاندارد مرجع تجهیزات مورداستفاده در مراکز معاینه فنی اقدام و نتیجه را جهت طی مراحل تأیید اجباری شدن به شورای مناسب استاندار ارسال نماید.

۵- نوشته زیر به جدول پیوست تصویب نامه شماره ۱۶۵۸۷۹/ت ۵۰۳۶۸ک مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ درخصوص جریمه های تخلفات راجع به حمل ونقل عبور و مرور در کلیه نقاط کشور و نواحی رها تجاری ـ صنعتی الحاق و واژه «به ازای تردد در هر (۲۴) ساعت یکبار» به پایان ردیف (۶۳) جدول یادشده اضافه می گردد:

عنوان تخلف رانندگیمبلغ جریمه به ریال
تردد لوازم نقلیه در سن فرسودگی هر ۲۴ ساعت یکبار در کلانشهرهاالفبج
محدوده کلانشهرهاسایر شهرهاروستاها و راه های روستانشین
۵۰۰،۰۰۰ــــ

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد**

نگارش: شهرناز ق.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن چه سعی است من اندر طلبت بنمايم
««« »»»
اين قدر هست که تغيير قضا نتوان کرد

جریمه ۵۰ هزار تومانی خودورهای فرسوده/ رفع شروط بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

TT / 96 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال