آخرین خبرها از آغاز پیش تولید سریال «حضرت موسی(ع)»/ تلویزیون مشکل بودجه و نقدینگی دارد


جمال شورجه

سینماپرس: جمال شورجه در گفت‌وگویی با نقد عملکرد صداوسیما در مناسبتی مذهبی مانند اربعین، درباره برنامه‌های نمایشی و همچنین مستندها و گزارش‌ها به اظهار نظر پرداخت.

به گزارش سینماپرس، این کارگردان همچنین در گفت‌وگو با ایسنا درباره مجموعه تاریخی «حضرت موسی(ع)» که پس از درگذشت سلحشور ساخت آن به وی سپرده شد، گفت: صحبت‌های مقدماتی درباره‌ی سریال «حضرت موسی(ع)» انجام شده، اما توجه لازم و کافی میان مدیران سیما و تلویزیون برای پیش تولید این اثر نمی‌بینم.

شورجه درباره‌ی ویژه‌برنامه‌های صداوسیما برای اربعین گفت: سیما و صدای ما به مناسبت اربعین، در حوزه مستند و گزارش، سنگ تمام گذاشته‌اند و از طریق این حرکت تاثیرگذار تلویزیون، تعداد زیادی از جوان‌ها و مردم سرزمین ما تشویق شدند که به سفر کربلا بروند و این آمادگی در آن‌ها به وجود آمد.

او درباره‌ی آثار نمایشی مناسبتی گفت: صداوسیما در حوزه‌ی آثار نمایشی مناسبتی، بسیار ضعیف عمل کرده است و آثار نمایشی که به مناسبت‌های مذهبی از قبل پیش‌بینی و ساخته شده باشند را نمی‌بینیم. اغلب آثاری که از تلویزیون می‌بینیم، بی‌ارتباط با اربعین هستند و در این ایام فیلم و سریال‌های خانوادگی و اجتماعی پخش می‌شود. صداوسیما وظیفه دارد که برنامه‌های مناسب برای این ایام بسارد که تاثیرگذاری خود را داشته باشد؛ البته صداوسیما برای انعکاس و پوشش راهپیمایی‌ اربعین در تلویزیون، تلاش بسیاری می‌کند و این امر را تبدیل به یک حرکت سیاسی و عبادی کرده است.

کارگردان سریال «حضرت موسی(ع)»، درباره‌ی ساخت این سریال بیان کرد: مدیریت سازمان برای ساخت چنین پروژه بزرگ و فاخری باید بودجه ویژه‌ای ایجاد کند. صحبت مقدماتی درباره‌ی سریال «حضرت موسی» انجام شده است، اما توجه لازم و کافی میان مدیران سیما و تلویزیون برای پیش تولید این اثر  نمی‌بینم. تلویزیون برای تولید این مجموعه مشکل بودجه و نقدینگی دارد. اگر صداوسیما این اثر را به عنوان یک پروژه اقتصادی در نظر بگیرد، برایش سودآور خواهد بود.

او افزود: در حال حاضر، صداوسیما در این زمینه استراتژی لازم و آینده‌نگری ندارد. بر همین اساس بیشتر برنامه‌های  سیما برای پر کردن آنتن است. اما  استراتژی موجود، جوابگوی جهان نیست زیرا بسیاری از کشورها از ما تاثیر می گیرند ‌و نگاه آن‌ها به سیما و برنامه های آن است. سیما باید بر اساس سیاست‌های کلان برنامه داشته باشد و باید برای این امر هم منابع مالی را پیش‌بینی کند. من شنیده‌ام دولت برای تامین مالی سیما اهتمام لازم را ندارد و این یک ایراد اساسی است. انتظار از سیما این است که از آگهی، بودجه را تامین کنند اما امکان ندارد همه بودجه سیما از تبلیغات تامین شود و این امر خوشایندی نیست.

جمال شورجه درباره برنامه‌ریزی سیما گفت: سیما باید برنامه‌ریزی دراز مدت برای تولید برنامه‌ها داشته باشد.  پروژه حضرت موسی (ع) دچار مشکل مالی است و سیما تلاشی برای پیشتیبانی از این اثر نکرده است اما  ما کار خود را می‌کنیم و برای تهیه کتابچه ارت بوک و کتابچه تولید این اثر که جدا از قرارداد پیش تولید پیش‌بینی شده، ما قرارداد بسته‌ایم. اما هنوز برای پیش تولید این اثر قرارداد نبسته‌ایم. امیدواریم مشکل مالی سیما حل شود و این اثر به شرایط پیش تولید برسد.

[ منبع این خبر سایت سینما پرس می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال