۵ راه برای ازدیاد محیط رها موبایل و تبلت اندرویدی (۹ عکس)


۵ راه برای افزایش فضای آزاد گوشی و تبلت اندرویدی

عکس شماره ۱ ⇩
عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

اگه در تبلت و گوشی اندرویدی خود با معضل فقدان فضا مواجه می باشید با ۵ راه که در این مطلب می خوانید می توانید فضای رها دستگاه خود را بیشتر کنید.

کلیک- شمار زیادی از کاربران در تبلت و موبایلهای خود که دارای سیستم اندرویدی هستند فقدان فضای رها دارند. حافظه گوشی و تبلت ها با این Operating System سیستم عامل به سرعت با دانلود برنامه ها و افزودن فایل های صوتی و عکس و تصویری، نگه داشتن  Data  های گوناگون پر می شوند. معمولا بسیاری از سیستم های رده پایین از حافظه داخلی چندین گیگا بایتی کمی بهره میگیرند.
شما در این دستگاه ها هر چه فضای کمتری داشته باشید مجبور می باشید زمان بیشتری را صرف موشکافی حافظه داخلی بکنید تا فضای رها بوجود آورید. اگه با نداشتن حافظه رها در دستگاه خود و مدیریت کردن حافظه خود کلنجار می روید می توانید ۵ راه زیر را آزمایش کنید.

از ابزار Android’s Built-in Storage بهره گیرید

Operating System سیستم عامل های اندروید تازه یک پنجره حافظه دارند برای اینکه به شما نمایان کنند چه چیزی دقیقا حافظه سیستمتان را اشغال کرده است. برای یافتن این توانایی،Settings  را گشایید و بر روی Storage ضربه بزنید.
در اینجا می توانید نگاه بکنید که چقدر از فضای دستگاه شما با برنامه ها و داده های (Data)  راجع به آن ها، عکس ها و فایل های ویدئویی/ صوتی، دانلود ها و …  پر شده است .
دکمه option را برگزید و ببنید چه چیزی از حافظه در حال بهره گرفتن است و آن را زدایید.
برای نمونه می توانید بر روی Apps کلیک کرده و لیستی از برنامه هایی که زیاد ترین فضا را اشغال کرده اند را نگاه بکنید و آن ها را زدایید.
با ضربه زدن بر روی downloads می توانید لیست فایل های دانلود شده خود را نگاه بکنید و  فایل ها را با انتخاب دکمه cached data داده های برنامه های نصب شده را زدایید. با انتخاب گزینه های other options چک کنید که کدام فایل ها فضای زیادی را اشغال کرده است و آن هایی که برایتان کارایی ندارند را زدایید.

عکس شماره ۲ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

عکس شماره ۳ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

به خاطر داشته باشید وقتی خود برنامه و داده و کَش (cache) آن، کاملا در قسمت total space وجود دارد . مثلا اگه شما برنامه Spotify  را نصب کرده باشید و به صورت آفلاین موسیقیهایی را گرفته اید ، امکان می دارد حجمی که Spotify اشغال کرده است بیشتر از ۱ گیگ باشد. شما باید کش این برنامه را زدوده و یا برنامه را روی تنظیماتی گذارید را که فضای زیادی برای این موزیک ها اشغال نکند. در برنامه ای مثل اینکه فایل هایی به صورت آفلاین دارند، باید از همین راهکاری که در بالا نقل شد استفاده کرد. در تصویر زیرGoogle Play Music  تنها ۴۰٫۶۶ مگا بایت فضا برای خود برنامه را در حافظه اشغال کرده است اما حجم اشغالی داده های آنکه برای موزیکهای دانلود شده است ۲٫۲۴ گیگا بایت است.
به این ترتیب می توانید نگاه بکنید که چقدر از حافظه را داده های آن برنامه پر کرده  است و هم می توانید با انتخاب گزینه remove the cached data  در صفحه حافظه برنامه در قسمت Settings آن ها را زدایید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

چک کنید کدام پوشه ها و فایل ها زیاد ترین فضا از حافظه را در اختیار گرفته اند

ابزار داخلی اندروید برای نمایان کردن فضای اشغالی توسط انواع مختلف داده های گوناگون کارایی زیادی دارد اما نه در رابطه با نمایان کردن فایل ها و پوشه های فردی(individual).  برای این مورد شما به یک برنامه third-party نیاز دارید. مثل برنامه عالی و مجانی DiskUsage که می توانید آن را از طریق Google Play نصب کنید . برنامه را اجرا کنید و دستگاه خود را با آن اسکن کنید.
از مشابه سازی حافظه بهره گیرید و چک کنید کدام پوشه ها وفایل ها زیاد ترین فضا را به خودشان اختصاص داده اند . شما می توانید مستقیما از درون برنامه Disk Usage فایل ها را زدوده و فرا زمینی از حافظه را رها کنید . به عنوان مثال شما امکان می دارد پوشه ای که از یک بازی یا یک برنامه کنار زده شده باقی مانده است را بینید. این برنامه قادر هست آن داده را زداید؛ البته شما می توانید به صورت دستی هم این کار را به انجام رسانید . پوشه یا فایل دلخواه را برگزیده و  دکمه menu را لمس کنید. سپس بر روی Delete یا remove ضربه بزنید.

عکس شماره ۵ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

عکس شماره ۶ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

فایل هایی که برنامه هایی به آن ها وابسته هستند را زدایید 

داده های منتسب به یک برنامه را نزدایید مگه اینکه دیگر احتیاجی به خود برنامه نداشته باشید. در اغلب نکات داده ها باید با برنامه ها sync شده باشند و اگه آن ها را از دست داده باشید مجدداً آن برنامه ها قدرتمندی دانلود داده های نابود شده خود را دارند.

یک SD کارت افزایید و داده ها را به آنجا رسانید

بسیاری از سیستم های اندروید با اسلاید microSD عرضه می شوند. هر چندین هر روز شمار این نوع دستگاه ها کاهش داده میشود. اگه گوشی یا تبلت شما دارای اسلاید microSD هستند شما می توانید با تهیه کردن یک microSD و وارد کردن آن درون دستگاه فضای بیشتری داشته باشید. فضای تازه قادر هست موسیقی ها ، ویدئو ها ، عکس ها و فایل های رسانه ای دیگر و در برخی مواقع برنامه ها  را در خود نگه دارد. برخی از برنامه ها به شما مجوز می دهند  تا کش را به حافظه SD  جابجا کنید.
اگه دستگاه شما در حال حاضر یک SD کارت دارد؛ این فرصت خوبی است تا شما ذخیره سازی بیشتری به انجام رسانید.
پس از نصب SD کارت آن را فرمت کرده و بعد دستگاه را به کامپیوتر خود وصل کنید و در نهایت فایل های خود را (موسیقی ، فیلم و ….) را به کارت SD جابجا کنید.

انتقال برنامه ها به کارت  SD

بسته به نوع گوشی و ورژن اندروید آن می توانید برنامه ها را به حافظه SD خود رسانید.
کاربران اندروید Marshmallow قادر هستند با فرمت کردن SD کارت خود به عنوان حافظه داخلی،  حافظه SD را به یک حافظه  local در بیاورند. Operating System سیستم عامل شناسایی میکند که کدام برنامه را می توانید به حافظه SD رسانید. با انتقال برنامه ها شما دیگر قادر نیستید حافظه SD را به سیستم های دیگری جابجا کنید. زیرا با این کار دیگر برنامه هایی که به این حافظه رسانده شده اند فعالیت نمیکنند.

عکس شماره ۷ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

عکس شماره ۸ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

عکس ها را به حافظه ابری جابجا کنید

در موبایلهای مدرن عکس ها قادر هستند فضای زیادی را اشغال کنند. عوض آنکه همگی آن ها را در حافظه گوشی خود نگه دارید می توانید از برنامه هایی که عکس ها را به صورت اتوماتیک در فضای ابری نگه میدارند بهره گیرید. برنامه هایی مثل  Google Photos, Dropbox, Microsoft OneDrive, Flickr  یا برنامه های دیگر .
برای مثال Google Photos برنامه ای است که فضای نا محدودی را در اختیار شما میگذارد و می توانید از طریق برنامه  Photos یا آدرس آنلاین photos.google.com در هر رایانه ای به تصویر و عکسهای خود دسترسی داشته باشید و از همان طریق می توانید آن ها را زدایید یا در حافظه خود سیستمتان نگه دارید.
یا از برنامه ای مثل Dropbox بهره گیرید تا فایل های بزرگی مثل کلکسیون موسیقی را در آن ذخیره (حافظه ابری) کنید.

عکس شماره ۹ ⇩عکس ۵ راه برای ازدیاد فضای رها گوشی و تبلت اندرویدی

-نظرات شما مايه دلگرمى ماست-

تهیه کننده: پوران ذ.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشمه چشم مرا ای گل خندان درياب
««« »»»
که به اميد تو خوش آب روانی دارد

۵ راه برای ازدیاد محیط رها موبایل و تبلت اندرویدی (۹ عکس)

TT / 261 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال