نباید از عربده کشی آمریکایی ها ترسید


نباید از عربده کشی آمریکایی ها ترسید

خطیب موقت نماز جمعه تهران بزرگ با تاکید بر این که انتظار فرج امام دوازدهم(عج) با صبر و عبادت حاصل می‌شود، نقل کرد: صبر به معنای این است که استحکام داشته باشیم، نباید از عربده کشی های ایالات متحده و مستکبرین به وحشت افتاد و نباید دربرابر بدمستی های آنها عقب نشست.

تصویر و عکس نباید از عربده کشی آمریکایی ها به وحشت افتاد

به اعلان سرزه و به نقل از «نسیم اینترنتی»، آیت الله العظمی امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران بزرگ با بیان این که زیارت اربعین یکی از شعائر دینی است، نقل کرد: طبق روایات ائمه معصومین(ع) همان گونه که ذکر بسم الله در نماز شعار دینی به حساب مییاید زیارت اربعین امام حسین(ع) هم شعار دینی است.

وی اضافه کرد: تعظیم این شعار از زمان امام سجاد(ع) شروع شد و ائمه (ع) پیوسته به زیارت اربعین می رفتند. این زیارت یکی از شعائر شیعه به حساب مییاید. زیارت امام حسین(ع) باید در انسان تاثیری فکری و اخلاقی قرار بدهد و آدم را تائب کند.

امامی کاشانی با اشاره به مسئله ناپاکی هوای تهران بزرگ و کلانشهرها بیان داشت: همگی باید در ناپاک نشدن هوای کلانشهرها دقت و مواظبت کنند. خودروها، لوازم نقلیه باید سلامت و دارای معاینه فنی باشند و همچنین ماشین های تک سرنشین کمتر در سطح شهر عبور و مرور کرده و مردمان هم بیشتر از لوازم عمومی شهرنشین بهره گیرند.

امام جمعه موقت تهران بزرگ در ادامه با اشاره به فرمایشی از امیرالمومنین (ع) درباره آخرالزمان و بروز فتنه ها تصریح کرد: حضرت امام علی(ع) می فرمایند در آخرالزمان فتنه های عظیمی رخ می دهد. این فتنه ها خواهد آمد و دارای وضع ویژه ای است و دیگران دربرابر آنها به رویارویی توجه نمیکنند؛ در واقع توانایی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ارتشی در دست عوامل این فتنه هاست.

وی تاکید کرد: امام (ع) می فرمایند اینها جمعیت هایی می باشند که درندگی هایشان زیاد است و جامعه را به سمت تند خویی و هاری میبرند. اینها آدمکشی می کنند و به خونریزی گسترده در زمین علاقه دارند اما عده ای دربرابر آنها مجادله می کنند.

امامی کاشانی تصریح کرد: در جهان امروز باید بصیرت داشته باشیم و جهان را بشناسیم زیرا کسانی می باشند که بنا دارند چنانچه کسی خوابش برد به او هجوم کنند و امانش ندهند. ما در وقتی بسر می بریم که استکبار قصد دارد این چنین به دیگران هجوم کند.

وی به مسئله رای گیری رئیس جمهور ایالات متحده اشاره کرد و نقل کرد: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند ما به بحث رای گیری رئیس جمهور ایالات متحده وارد نمی شویم و برای ما هیچ کدام از آنها فرق ندارند. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که ایالات متحده تا به حال در قبال کشورمان و کشورهای اسلامی چه کار کرده است؟ دولت ایالات متحده با ملت خود هم کاری کرده که امروز به دردسرهای اقتصادی و اخلاقی افتاده است.

امام جمعه موقت تهران بزرگ اضافه کرد: امروز آمریکایی ها با تمام وقاحت می نقل کنند کشورمان را تحریم کردیم و به سازمان ملل نامه مینگارند و کشورمان را پشتیبان تروریسم می دانند ولی خودشان بمب خوشه ای در کشور یمن می ریزند و بزرگ و کوچک را به خاک و خون می کشند.

امامی کاشانی با بیان این که تمام جنایات امروز دنیا از آمریکایی ها و جهان استکبار نشأت می گیرد، نقل کرد: گروهک تروریستی داعش و تروریست ها را اینها تربیت کرده اند؛ امروز کشور یمن، کشور سوریه، کشور عراق و از طرفی کشور افغانستان گرفتار تروریسم است. والدین تروریسم، جهان استکبار است؛ تروریست ها زاده و میلاد پیدا کرده مستکبرین عالم می باشند.

وی در ادامه با تاکید بر این که انتظار فرج امام دوازدهم(عج) با صبر و عبادت به دست مییاید، اضافه کرد: صبر به معنای این است که استحکام داشته باشیم. نباید از عربده کشی های ایالات متحده و مستکبرین به وحشت افتاد و نباید دربرابر بدمستی های آنها عقب نشست.

امام جمعه موقت تهران بزرگ نقل کرد: همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند باید دربرابر استکبار ایستادگی کنیم و خسته هم نشویم و نیاندیشیم این ها برای خودشان کسی می باشند. باید بر خدا و نصرت پروردگار تکیه داشته باشیم.

امامی کاشانی تصریح کرد: امروز مستکبرین در دنیا مفتضح می باشند و خودشان را هم به فجیع می کشانند. به عنوان مثال رای گیری اخیر ایالات متحده با وجود اقلیت این کشور به انجام رسانده شد و اکثریت مردمشان پای صندوق های رای نیامدند. این مساله نمایان میکند که نگاه و دیدگاه دنیا کدام است.

وی به پیاده روی اربعین اشاره و بیان داشت: امروز اهل سنت هم به زیارت اربعین امام حسین(ع) می روند. بنده از همین تریبون از نیروهای ارتشی و انتظامی کشور عراق تشکر می کنم که در تامین امنیت و مدد به زائران امام حسین(ع) اهتمام می ورزند.

امام حمعه موقت تهران بزرگ نقل کرد: جمعیت میلیونی راهپیمایان اربعین در دنیا انعکاس ویژه ای را دارد. این انعکاس دربرابر جنایات، خونریزی و سبوعیت حاکم بر جهان است.

*****************************

گردآوری از: جمشيد د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نغز گفت آن بت ترسابچه باده پرست
««« »»»
شادی روی کسی خور که صفايی دارد

نباید از عربده کشی آمریکایی ها ترسید

TT / 228 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال