«فلاکا»؛ ماده مخدری که مصرف کننده را تبدیل به «زامبی» می کند


«فلاکا»؛ ماده مخدری که مصرف کننده را تبدیل به «زامبی» می کند

خبرگزاری فارس: «فلاکا»؛ ماده مخدری که مصرف‌کننده را تبدیل به «زامبی» می‌کند

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نسبت به رواج مواد مخدر صنعتی تازه ای با نام فلاکا در جامعه اخطار داد و نقل کرد: این مواد مخدر به گونه‌ای است که اشخاص دچار به آن را همانند زامبی می‌کند.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد از تبریز، سعید شبستری امشب در نشست ستاد مجادله با مواد مخدر که در تالار جلسات استانداری تبریز به انجام رسانده شد با قدردانی از زحمات مسئولان ستاد مجادله با مواد مخدر از عملکرد شایسته و همچنین علوم پزشکی تبریز، بیان داشت: نشست گذشته ستاد مجادله با مواد مخدر در مرکز نگهداری معتادین ماده ۱۶ به انجام رسانده شد که در آن نشست تصمیمات اهمیتی می داری و تکالیف گوناگونی بر عهده مسئولان امر قرار داده شده است.

وی با یادآوری این که طبق گزارشات اخیری که وزیر کشور خدمت آیت الله سید علی خامنه ای از حالت ساماندهی معتادین کشور داشتند تأکیدات انبوه ای بر عملکرد موردعلاقه مرکز ماده ۱۶ تبریز داشتند، تصریح کرد: این عملکرد عالی در سایه عزم مردمان و مسؤولان و احساس وظیفه در این بخش بوده که باید همکاری بین بخشی را هر چه بیشتر هم کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به نوع فعالیت مرکز نگهداری ماده ۱۶ تبریز مبنی بر این که در آنجا علاوه بر ترک معتادین، تعلیم مهارت برای وارد شدن به جامعه هم وجود دارد، افزود: زمانی بتوانیم یک عنصر مضر در جامعه را به یک عنصر فعال جامعه مبدل کرد این مکان قدردانی داشته و باید مورد پشتیبانی قرار گیرد.

وی سپس از همکاری شهرداری تبریز برای حامی ای این مرکز هم تشکر کرد و نقل کرد: باید هر دستگاهی که توان همکاری در این بخش را دارد به این بحث وارد شدن پیدا کند و همچنین باید از امکانات بیمه تندرست هم بهره مند شویم تا با صدور اجازه اعتبار از ان در راستای ماده ۱۶ استفاده کنیم.

شبستری با اشاره به آمار ارائه شده از سوی علوم پزشکی تبریز در خصوص معتادان ابراز کرد: این آمار و ارقام هر فردی را به تفکر وا می دارد؛ زیرا بحث اعتیاد بسیار خطرناک برای جامعه است و بسترسازی دشمنی، دشمنان کشورمان بوده؛ زیرا نباید از یاد بریم دشمنان کشورمان بیکار ننشسته و از هر زمان برای رخنه در کشورمان بهره میگیرند.

وی با بیان این که کشف یک تن مواد مخدر در هفت ماه اخیر و همچنین دستگیری ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر توزیع کننده نمایان میکند نیروی انتظامی و مرکز مجادله با مواد مخدر و سیستم های اجرایی چه مقدار در این زمینه فعال و حساس بوده اند ولی از طرفی افت سن اعتیاد هم زنگ خطر بزرگی برای همگی ما است.

این مسئول استانی، با تاکید بر این که رشد مواد مخدر صنعتی در حال ازدیاد است و بیشتر از باستانی جدید مبدل شده است، افزود: مواد مخدر تازه به بازار آمده پیامدهای بسیار پر خطرتر از باستانی را دارند و میزان وابستگی و ضایعات از این مواد هم روز جدید بیشتر می شود.

وی یاد آوری کرد: علاوه بر آمار افت سن معتادین، اشخاص دچار به مریضیهای واگیردار هم روز جدید در حال ازدیاد بوده و زمانی آمار به ما نمایان میکند از نگاه سرانه مصرف الکل در رتبه نوزده بین المللی قرار داریم یعنی این تبعات دیگری از جمله زورگیری، وجود اراذل و اوباش و … را بوجود مییاورد چون اکثر این اشخاص از اقشار به کار برنده الکل و مواد مخدر می باشند.

شبستری خیابانی همچنین ابراز کرد: سوداگران مواد مخدر از این کار دست بر نمی دارند زیرا هیچگاه قادر نیستند از منفعت آن دست بکشند و گردش مالی بزرگی برای آنها به حساب مییاید.

وی افزود: طبق آزمایشاتی که بر تنباکوی وارد شده به کشورمان صورت گرفته همگی آنها تقلبی بوده و موجب مریضیهای خطرناک و بیماری سرطان می شود و این نمایان میکند که باید در امر قاچاق مواد مخدر دقت نگاه انبوه ای داشته باشیم.

وی به مواد مخدر صنعتی تازه ای با نام فلاکا که شبیه آمفی تامین است اشاره کرد و نقل کرد: این مواد مخدر به گونه ای است که در غرب رواج گسترده یافته اشخاص دچار به آن را همانند زامبی می کند و به گونه ای که با مصرف آن پنج برابر توانایی متداولی را می توان به دست آورد و با موثری در مغز انسان که منتهی به کارهای خطرناک می شود پس از مدتی عوارض ترسناکی در انسان قرار میدهد.

معاون امنیتی و سیاسی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این که زمانی یک جوان درس خوانده که خود از صدمات اعتیاد آگاه است ولی درپی آن می رود باید نشانه پرسشی در همگی به وجود آمد، تصریح کرد: گرایش یک جوان با تحصیلات به سمت اعتیاد نمایان میکند که کم کاری از ما بوده و به گونه ای شده که کار شرعی از دست او گرفته شده که تمایل به کار غیرشرعی یافته و کلکسیون سلامتی را نیافته است که باید به این نکته هم دقت داریم.

وی به ظرفیت دانشگاه ها، مدارس، تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و رسانه و … اشاره کرد و نقل کرد: همگی در این راستا همدل باشیم تا بتوانیم بر معضلات فائق آییم.

__________________

تهیه و تدوین: رستم گ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وفا مجوی ز دشمن که پرتوی ندهد
««« »»»
چو شمع صومعه افروزی از چراغ کنشت

«فلاکا»؛ ماده مخدری که مصرف کننده را تبدیل به «زامبی» می کند

TT / 203 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال