پیاده روی ۶ هزار نفری هندیجانی ها به سمت امامزاده میرنعمان (ع) در اربعین


پیاده روی ۶ هزار نفری هندیجانی ها به سمت امامزاده میرنعمان (ع) در اربعین

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان هندیجان گفت: مردمان هندیجان در ساعات اولیه روز اربعین امام حسین ع به‌صورت پیاده به بارگاه امامزاده میر نعمان(ع) می‌روند.

تصویر و عکس   راهپیمایی ۶ هزار نفری  هندیجانی ها به سمت امامزاده میرنعمان (ع) در اربعین

محمدمهدی راستگوای در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بندرهندیجان، بیان داشت: مطابق هر سال مردمان هندیجان در روز اربعین با پای پیاده به سوی بارگاه امامزاده میر نعمان(ع) در ۳۰ کیلومتری هندیجان می روند.

وی اضافه کرد: هم وقت با راهپیمایی میلیونی مردمان سر تا سر دنیا برای وجود در کربلای معلی، آن دسته از مردمان هندیجان که توفیق وجود در کربلا را پیدا نکردند در روز اربعین امام حسین ع با اجرای این سنت حسنه ارادت خود را به امام حسین(ع) نمایان خواهند کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان هندیجان بیان کرد: هم وقت با اربعین سرو و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حدود ۶۰۰۰ نفر از مردمان هندیجان به صورت راهپیمایی خود را به یکی از فرزندان اهل بیت (ع) منتقل میکنند.

وی گفت: در ساعات اولیه صبح روز اربعین مردمان، گروه های مذهبی، عزاداران در حسینیه، مساجد با آماده سازی تدارکات، هماهنگی به صورت راهپیمایی به سوی امامزاده میر نعمان(ع) که در ۳۰ کیلومتری هندیجان و در جوار رودخانه زهره قرار می دارد حرکت کرده و در آنجا عزاداری می کنند.

راستگوای اضافه کرد: مردمان کشورمان اسلامی این عاشقان اهل بیت(ع) هر سال به خوب ترین شکل مهمانی اربعین را به انجام میرسانند به طوری که مسئولان و مردمان دنیا از این دلدادگی در شگفت مانده اند.

عضو شورای فرهنگی عمومی هندیجان بیان کرد: مکان تأسف دارد که رسانه های غربی این راهپیمایی عظیم ۲۰ میلیونی را سانسور کرده و بزرگ ترین خبر دنیا را نادیده گرفته اند، اما همین رسانه های غربی کوچولوترین حادثه را در مرزوبوم خود را به بزرگ ترین مشکل دنیا مبدل میکنند.

وی گفت: در سیستم حضرت سیدالشهدا (ع) احتیاجی به غربی ها و رسانه های فاسد آن ها نمی باشد و همین مردمان و راهپیمایی آن ها بزرگ ترین رسانه خبر عالم می باشی است چراکه خداوند خبر امام حسین(ع) را در تمام تاریخ انتشار میدهد.

– اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد –

گردآوری توسط : شهرناز ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بنشين بر لب جوی و گذر عمر ببين
««« »»»
کاين اشارت ز جهان گذران ما را بس

پیاده روی ۶ هزار نفری هندیجانی ها به سمت امامزاده میرنعمان (ع) در اربعین

TT / 79 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات