رهبر ایران جانشین جدید فرمانده کل و فرمانده جدید نیروی زمینی ارتش را منصوب کرد


{hendevaneh}{سایت‌هندوانه}

آیت‌‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سرتیپ احمدرضا پوردستان را به سمت جانشین فرمانده کل ارتش و سرتیپ کیومرث حیدری را به عنوان فرمانده نیروی زمینی منصوب کرد.

احمدرضا پوردستان، جانشین جدید فرمانده کل ارتش ایران، از سال ۱۳۸۷ فرمانده نیروی زمینی بود.

سرتیپ پوردستان در سمت جدید خود، جانشین عبدالرحیم موسوی شده که از سال ۱۳۸۴ جانشین فرمانده کل ارتش بود.

سرتیپ موسوی، در تیرماه گذشته و پس از انتصاب سرلشکرمحمد باقری به عنوان رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح، به سمت جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران منصوب شد.

کیومرث حیدری فرمانده جدید نیروی زمینی نیز، پیش از انتصاب اخیر، از سال ۱۳۸۶ در سمت جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش قرار داشت.

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران، عطاء الله صالحی است که از سال ۱۳۸۴ تاکنون در این سمت قرار دارد.

رهبر جمهوری اسلامی، علاوه بر فرماندهان کل ارتش و سپاه پاسداران، تعدادی از فرماندهان رده های پایین تر این نیروها را نیز شخصا تعیین می کند.

فرماندهان نیروهای زمینی، هوایی و دریایی ارتش، نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و هوا- فضای سپاه، و جانشینان فرماندهان کل این دو نیرو، از جمله کسانی هستند که مستقیما از سوی رهبر ایران منصوب می شوند.

این مطلب در سایت "BBC فارسی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال