محکومیت یک شهروند آمریکایی به اتهام نقض تحریم‌های ایران


به گزارش رویترز، یک شهروند آمریکایی-ایرانی که تابعیت دوگانه داشت و به اتهام تلاش برای خرید قطعات هواپیما و موشک در آمریکا و صدور آنها به ایران دستگیر شده بود، روز سه شنبه در یک دادگاه فدرال در منهتن محکوم شد.

در کیفرخواست این فرد ادعا شده است وی از جانب ایران در زمان تحریم های بین المللی علیه این کشور اقدام به خرید قطعات موشک و هواپیما کرده که این اقدام مصداق نقض تحریم های اقتصادی آمریکا بوده است.

«رضا اولنگیان» 56 ساله در یک دادگاه فدرال در شهر منهتن به هر 4 اتهام وارده محکوم شد. این اتهامات شامل اقدام به توطئه و انتقال قطعات موشک و هواپیما به ایران بود. قرار است در تاریخ 12 مارس (22 اسفند) مدت حبس این فرد در یکی از زندان های آمریکا مشخص شود. گفته می شود حداقل مجازات وی 25 سال حبس و حداکثر مجازات حبس ابد خواهد بود.

این مرد که از سال 1999 شهروند آمریکاست، در اکتبر 2012 (31 روز منتهی به 11 آبان 1391) در استونی دستگیر و برای محاکمه به آمریکا فرستاده شد.

باشگاه خبرنگاران

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال