«شرمسازی» روحانی همان «تاسف» علی لاریجانی است


علاوه براین، علی مطهری نفر اول رای‌دهندگان تهرانی در انتخابات اسفند ۱۳۹۴ به حساب می‌آید و از این منظر نیز یک شخصیت سیاسی درجه اول است. وی که در مساله‌های اخیر شجاعانه برخی مطالب پنهان در حوزه سیاست داخلی را کالبدشکافی کرده و از این نظر سرآمد اعضای مجلس‌های فعلی و قبلی به حساب می‌آید برای سخنرانی به مشهد دعوت می‌شود. در مشهد اما به هر دلیل یک مقام قضایی استان نه تنها اجازه نمی‌دهد که او به میان علاقمندان برود و آنها را پراکنده می‌کند بلکه محل سخنرانی را نیز پلمب می‌کند.

مطهری نامه‌ای به رییس قوه مجریه به عنوان  نفردوم کشوراز نظر قانون اساسی می‌نویسد و از او می‌خواهد با توجه به سابقه‌ای که استان خراسان در لغو کنسرت داشته است مشخص کند که نقش نهادهای مجری و مجوزدهنده که دولتی‌ها هستند در اداره استان چیست؟ نامه مطهری با واکنش سریع رییس قوه مجریه مواجه شده و او دستور می‌دهد که به این مساله رسیدگی کرده و از قوه قضاییه می‌خواهد که در این باره توضیح دهد.

در حالی که هنوز قوه قضاییه جواب رسمی دراین باره نداده است، اما افراطیون از طیف‌های مختلف اصولگرایان با سخنرانی، مصاحبه، نوشتن بیانیه به رییس مجلس ورییس دولت فشار می‌آورند که چرا خواستار رسیدگی به لغو سخنرانی نایب رییس مجلس شده‌اند. از نظر این گروه شاید علی مطهری هنوز همان سیاست‌ورزی است که چندین سال پیش در پله‌های اول سیاست ایستاده بود و مسایل را مطرح می‌کرد وبه این ترتیب لغو سخنرانی او اهمیت ندارد.

رییس دولت ایران رخداد یاد شده را «مایه شرمساری» و رییس مجلس آن را «مایه تاسف» می‌دانند که با کمی مدارا می‌توان این دو اصطلاح را در یک ردیف دانست.وقتی روسای دو قوه اصلی اداره‌کننده جامعه یک رخداد را نکوهش می‌کنند بدیهی است که رییس قوه قضاییه نیز برای نشان دادن همبستگی ملی باید این اتفاق را نکوهش کند.

این رخداد عجیب بار دیگر آتش اختلاف میان سران سه قوه را آماده می‌کند و در صورتی که رییس قوه قضاییه بخواهد برخلاف نظرات روسای دو نهاد دیگر موضع بگیرد حرف علی لاریجانی درست از آب درمی‌آید که گفته است این کار میان نیروهای اداره‌کننده جامعه اختلاف ایجاد می‌کند.

به گزارش ساعت ۲۴، در حالی که ترامپ ویاران او درامریکا قصد دارند شرایط را برای ایران نامساعد کنند، آیا کسانی که عامدانه یا از سر سهو چنین فضای نامناسبی ایجاد می‌کنند به نفع منافع ملی رفتار کرده‌اند؟ درحالی که ایران می‌خواهد نشان دهد که کشوری باثبات است که در میان کشورهای منطقه این ویژگی را دارد آیا لغو سخنرانی نایب رییس مجلس که احتمالا با برخی از سرمایه‌گذاران دیدار کرده است، به معنای دادن آدرس بی‌ثباتی نیست.

بدترین استدلال‌هایی که می‌شود در باره حرف‌های رییس‌جمهور و رییس مجلس بر زبان و قلم آورد این است که چرا رییس‌جمهور برای امور دیگر شرمسار نیست. این قیاس مع‌الفارق است و نمی‌توان اصل موضوع را پنهان کند که به هر حال اجازه سخنرانی به نایب رییس مجلس داده نشده است. تندروهایی که همه چیز را از دریچه کسب قدرت سیاسی از مسیر ناکارآمد و ناتوان نشان دادن رییس‌جمهور مستقر می‌بینند استدلال‌های عجیبی دارند و همین استدلال‌های ضعیف است که کار آنها را برای رسیدن به قدرت نهفته در دولت سخت می‌کند.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال