(تصاویر)از ثبت برف پاک کن در آمریکا و مرگ رهبر اتحاد جماهیر شوروی و...


اختراع برف پاک کن

در سال 1903 در چنین روزی ماری اندرسون هنگام مشاهده رانندگانی که هنگام راندن خودرو در زمان بارندگی نمی توانستند مقابل خود را مشاهده کنند و مجبور بودند هر از گاهی از خودرو خارج شده و شیشه روبروی خودرا پاکسازی کنند.برخی خودروها نیز پنجره روبروی خودرو را چند تکه می ساختند که این امکان برای راننده فراهم شود تا پنجره را گشوده و شیشه مقابل خودرا پاک کند. این شرایط بود که ماری اندرسون به فکر ساختن وسیله ای که امروز به نام برف پاک کن می شناسیم افتاد.وی این ورسیله را ساخت و به ثبت رساند. پس از ثبت این اختراع وی تلاش کرد این وسیله را به تولید کنندگان مختلف بفروشد اما وی متوجه شد که کسی علاقه ای به خرید و تولید این وسیله مفید و کارآمد نشان نداد.وی در زمان ده سال مقرر ثبت اختراعش هیچ سودی از این اختراعش نبرد اما  بعد ها یعنی در سال 1913 این وسیله در همه خودروها همگانی شده بود.

مرگ لئونید برژنف

در سال 1982 در چنین روزی لئونید برژنف دبیرکل حزب کمونیست شوروی پس از هجده سال ریاست در گذشت.مرگ وی مانند مرگ دیگر رهبران کمونیست پایان یک دوره و ثبات و ایستایی بود.برژنف به همراه آلکسی کاسیگین وزیرخارجه اتحاد جماهیر شوروی دوره مهمی از تاریخ جهان را شکل دادند.وی جانشین نیکاتا خرشچف شد که دوره پرتنشی را در جهان بوجود آورده بود.هرچند وی تصمیم های مهمی در زمان ریاستش گرفت که حاصل آن رکود و فروپاشی اقتصادی بود.رقابت تسلیحاتی با آمریکا در عین کنترل سلاحه های اتمی دخالت در جنگ های منطقه مختلف در آفریقا و آسیا از جمله آغاز حمله به افغانستان و دخالت در این منطقه مهمترین تصمیم هایی بود که در جهان تحولات مهمی قلمداد می شود.پس از درگذشت وی یوری آندروپوف رییس کا گ به جانشینی وی رسید .

برژنف هنگام امضای قرارداد محدودیت سلاح های اتمی موسوم به سالت دو
با جیمی کارتر رئیس جمهوری وقت آمریکا  تشییع جنازه برژنف بنای یادبود برژنف در کنار دیگر رهبران اتحاد جماهیرشوروی سابق

امپراتور ژاپن تاجگذاری کرد

در سال 1928 در چنین روزی دوسال پس از مرگ پدرش میشینومی هیروهیتو به عنوان یکصدو بیست و چهارمین پادشاه ژاپن تاجگذاری کرد.حکومت پادشاهی و امپراتوری ژاپن به 660 سال قبل از میلاد باز می گردد و سابقه طولانی در جنوب شرق آسیا دارد.هیروهیتو در دوران ریاستش در ژاپن تحولات مهمی را شاهد بود که مهمترین آن توسعه نظامی در سال 1931 که منجر به توسعه طلبی ناشی از آن و ورود به جنگ جهانی دوم شد.این زمان با حمله ژاپن به پرل هاربر آمریکا وارد جنگ شد و با انفجار دوبمب اتمی در شهر های هیروشیما و ناکازاکی امپراتور هیروهیتو شکست را پذیرفت و قرار داد صلح را در سال 1945 امضاء کرد. در دوران اشغال نظامی این کشور تغییراتی در ساختار سیاسی کشور ایجاد شد و اختیارات پادشاه کاهش یافت.وی که طولانی ترین پادشاهی را در ژاپن به ثبت رساند در سال 1989 در گذشت و مقام پادشاهی به پسرش رسید.

هیروهیتو هنگام تاجگذاری هیروهیتو و همسرش به همراه ولیعهد و همسرش

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال