بازگشت 85 درصد زائران به کشور


سردار اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ قرارگاه مشترک اربعین حسینی در مهران اظهار داشت: نیروی انتظامی امسال نیز همچون سال‌های گذشته برای خلق حماسه بزرگ اربعین حسینی(ع)، تأمین امنیت و تسهیل تردد زائران ضمن انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه، بهره‌گیری از کلیه امکانات، ظرفیت‌ها و نیز نیروی انسانی کلیه رده‌ها و پلیس‌های تخصصی نظیر پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، مرزبانی و یگان ویژه پای کار آمد.

وی با بیان اینکه حضور منسجم و پررنگ تمامی نیروهای مسلح از جمله سپاه، ارتش، وزارت دفاع، بسیج و نیروی انتظامی توانست این حماسه بزرگ را خلق کند، گفت: بنا به دستور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، 1200 دستگاه اتوبوس برای جابه جایی مسافران در این دو استان مستقر شدند که از این تعداد یک هزار دستگاه برای سپاه پاسداران و 200دستگاه متعلق به وزارت دفاع است.

سردار مومنی با اعلام اینکه تاکنون، 85 درصد زائران از مرزهای مهران، چزابه و شلمچه به کشور بازگشتند، گفت: تا فردا همه زائران به کشور باز خواهند گشت.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ترافیک کلیه محورهای خروجی استان ایلام و خوزستان پیوسته و روان است، گفت: احتمالا تا فردا این محورها به صورت یک طرفه باقی خواهند ماند.

سردار مومنی یکی از مهم ترین موضوعات مراسم اربعین را بحث امنیت زائران دانست، گفت: به برکت وجود نیروهای مخلص امنیتی و انتظامی، این کنگره عظیم در امنیت کامل برگزار شد که مثال زدنی بود.

وی با اشاره به اینکه در این مراسم همه دستگاه های ملی و مردمی پای کار بودند، افزود: جا دارد از تمامی مسئولان استانی و مردم استان های خوزستان و ایلام تشکر ویژه کنم.

مومنی به برخی مشکلات در مسیر اجرای این مراسم اشاره کرد و گفت: از هم اکنون باید با اهتمام ویژه، برنامه‌ ریزی‌های لازم جهت رفع مشکلات سال‌های آینده اتخاذ شود.

وی افزود: برای عبور بیش از دو میلیون زائر، سه گذر مرزی جوابگو نیست و در سال‌های آینده حداقل باید دو گذر مرزی فقط در استان ایلام ایجاد شود.

سردار مومنی با اشاره به موضوع ویزای گروهی و انفرادی، گفت: در سال های آتی، قانون ویزا حتما باید مورد بازنگری قرار بگیرد تا مشکلات به حداقل ممکن برسد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: شهرستان مهران جمعیت 15 هزار نفری دارد، در حالی که 90 هزار خودروی زائران در این شهرستان پارک شده است.

سردار مومنی در پایان ضمن تشکر از مردم مهران و ایلام در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین، گفت: بسیاری از مردم مهران، منازل خود را جهت پارک خودرو و اسکان زائران در اختیار آنها قرار داده بودند.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال