درخشش دانشگاه تهران در اتحادیه‌های بین‌المللی


محمد باقر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تهران گفت: خوشبختانه رییس دانشگاه تهران به عنوان نایب رییس اتحادیه دانشگاهای آسیا شناخته شد که با توجه به محدوده تعریف شده برخی از کشورهای آمریکایی و اروپایی نیز در اتحادیه هستند.

وی ادامه داد: این اتحادیه 650 عضو دارد و به عنوان قدیمی ترین اتحادیه های دانشگاها شناخته شده است.

معاون بین الملل دانشگاه تهران افزود: این مجمع هر 4 سال یکبار تشکیل می شود که در آخرین جلسه این اتحادیه، دانشگاه تهران منتخب شد.

قهرمانی بیان کرد: در این اتحادیه 24 درصد کشورهای اروپایی، 12 درصد کشورهای افریقایی، 5 درصد از آمریکای لاتین و 7 درصد هم از آمریکای شمالی آن را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد در این مجمع دانشگاهایی دیگر هم اعم از علم و صنعت، الزهرا، دانشگاه تهران و غیره حضور داشتند.

قهرمانی اضافه کرد: حضور دانشگاهای ایرانی در این اتحادیه باعث اعتبار در جهان می شود و به موجب آن، تبلیغات منفی علیه ایران از بین می‌رود.

وی گفت: حضور دانشگاه تهران باعث شد تا این دانشگاه بتواند نقش ملی را در آموزش عالی کشور به نحو احسن انجام دهد.

معاون بین‌الملل دانشگاه تهران یادآورشد: قرار است با همکاری این اتحادیه کنفرانس های نوآوری با محوریت های علم و فناوری برگزار شود.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال