موکب های عراقی تا چه زمانی دایر هستند؟


موکب های عراقی تا چه زمانی دایر هستند؟


صدا و سیما : رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین: بیش از 900 موکب داریم؛ موکب ها تا 25 صفر آماده پذیرایی از زائران هستند اما موکب های عراقی از فردا شب جمع آوری می شوند.
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین: بیش از 900 موکب داریم؛ موکب ها تا 25 صفر آماده پذیرایی از زائران هستند اما موکب های عراقی از فردا شب جمع آوری می شوند.
 
حسن پلارک با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر با اشاره به اینکه اسکان و تغذیه، بخش محوری وظایف ستاد مرکزی اربعین است، افزود: این وظیفه بر عهده ستاد عتبات عالیات محول شده است.
 
وی گفت: جمعیت زائران نسبت به پارسال به حدود 2 برابر یعنی 3 میلیون نفر رسیده است.
پلارک با اشاره به اینکه زائران به خوبی سفر امسال را مدیریت کردند افزود: تاکنون یک میلیون و 100 هزار زائر به میهن بازگشتند.
 
در ادامه خلیل راحتی دبیر کمیته زیرساخت ستاد اربعین با اشاره به اینکه در مرز مهران 5 هزار اتوبوس بین شهری بخش خصوصی خدمات می دهند گفت: حدود 50 درصد با اتوبوس و 50 درصد با خودروهای شخصی سفر می کنند.

در ادامه حسین کولیوند رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین در ارتباط تصویری از کربلا با این برنامه گفت: زائران لباس گرم داشته باشند و مراقب بهداشت خود باشند.
 
وی افزود: زائران که تب بالا یا مشکل حاد ریوی و گوارشی دارند به مراکز بهداشت و درمانی مستقر مراجعه کنند و خوددرمانی نکنند.
 
کولیوند گفت: تاکنون بیش از 60 بیمار ایرانی توسط مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر به مرز و از آنجا به بیمارستان های مهران و ایلام منتقل شدند.
 
وی ادامه داد: همه امکانات لازم برای خدمت رسانی و بازگشت بیماران وجود دارد حتی 2 فروند اورژانس هوایی هم در آنجا حضور دارند.
 
در ادامه پلارک گفت: برای حداقل 200 هزار نفر در مهران و 30 هزار نفر در شلمچه و 40 هزار نفر در چزابه ظرفیت اسکان و پذیرایی داریم.
 
راحتی هم با اشاره به اینکه اطلاع رسانی مناسب برای محل پارک خودروها انجام شده است، گفت: امسال در مهران 120 هزار پارکینگ یعنی 2 برابر پارسال پارکینگ دایر کردیم.
 
وی افزود: مسائل فنی لازم برای دایر کردن پارکینگ ها رعایت شده است.
 
در ادامه پلارک گفت: شهرداری تهران، دستگاه های اجرایی از جمله ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ، بنیاد مستضعفان، سازمان اوقاف و امور خیریه و حرم های مطهر هم کمک زیادی به خدمات رسانی زائران کردند.
 
وی افزود: برای یک و نیم میلیون نفر در روز تدارک تغذیه دیدیم که به بیش از 2 میلیون نفر هم رسید.
 
در ادامه علی اصغر احمدی رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین در ارتباط تصویری از کربلا با این برنامه گفت: جمعیت هلال احمر ایران در شهر نجف 4 درمانگاه، از نجف تا کربلا 6 درمانگاه و در شهر کربلا 23 مرکز درمانی را با کمک سایر دستگاه ها دایر کرد و در کاظمین 3 مرکز و یک مرکز در سامرا دایر کرد.
 
وی ادامه داد: 26 آمبولانس را وارد عراق کردیم و 6 دستگاه اتوبوس آمبولانس و حدود 2 هزار و 200 نفر در خدمات زائران بودند.
 
احمدی با بیان اینکه بیش از 70 تن دارو وارد عراق کردیم، گفت: تا کنون بیش از یک میلیون و 50 هزار نفر را تحت مداوا قرار دادیم.
 
وی افزود: مجموعه هلال احمر در انبارهای خود در کربلا و نجف به اندازه کافی دارو داشته است و کمبودی در این زمینه ندارد.
 
احمدی گفت: هلال احمر درمانگاه های بین راهی خود را به علت پایان راهپیمایی جمع آوری می کند اما درمانگاه های واقع در نجف و کربلا تا 5 آذر دایر خواهد بود.
 
رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین افزود: حدود 60  بیمار را با آمبولانس ها به نقطه صفر مرزی رساندیم و تحویل اورژانس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دادیم.
 
احمدی گفت: تا دیشب حدود 13 نفر بیمار بستری شده و یک نفر فوتی تصادفی در شهر کوفه داشتیم.
 
وی افزود: تعداد مصدومان، اندک بود اما موج سرما در کربلا تعداد سرماخوردگان را افزایش داده است.

در ادامه دبیر کمیته زیرساخت ستاد اربعین گفت: زیرساخت های مرز مهران روزانه برای 200 هزار زائر آمادگی دارد و کل این شهر 120 هزار جای پارک خودرو دارد.
 
راحتی با بیان اینکه 1600 دوش آب گرم و 500 سرویس بهداشتی در این شهر دایر شده است، افزود:  این زیر ساخت ها در سال بعد برای حداکثر یک میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 500 هزار نفر ظرفیت خدمات رسانی دارد و بیش از آن مشکلات ایجاد می کند.
 
در ادامه علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: انتقال زائران پاکستانی از وظایف این استان است که پارسال 23 هزار ورودی داشتیم و امسال به 41 هزار نفر در طول ماه های محرم و صفر رسیدو از این تعداد حدود 21 هزار نفر از زائران پاکستانی با پای پیاده آمده بودند.
 
وی با بیان اینکه تمهیدات امسال بهتر از پارسال بود، افزود:  بیش از 510 اتوبوس برای انتقال زائران در نظر گرفته شد.
 
هاشمی گفت: واکسیناسیون گروه های سنی زیر 15 سال و شناسایی بیماری ها هم انجام شد.

در ادامه اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: در مبادی ورودی این استان موکب هایی  برای استقبال زائران در نظر گرفته شد و به همه زائران خدمت رسانی کردند.
 
وی افزود: این استان روزانه به 15 تا 20 هزار نفر از زائران در مهران خدمات رسانی می کند.
جبارزاده اضافه کرد: در مرز شلمچه و داخل خاک عراق هم موکب دایر کردیم و در سامرا هم به زائران خدمت رسانی کرده ایم.

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال