رئیس دستگاه قضا: رهبری از دروغ ها درباره دستگاه قضا خنده شان گرفت/ واکنش به لغو سخنرانی مطهری در مشهد


به گزارش جام جم آنلاین از فارس،‌ آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز در سومین همایش فرماندهان بسیج قوه قضاییه گفت: چه کسی گمان می کرد که قتیل العبرات معنایش این می شود.

وی افزود: چه کسی گمان می کرد شهادت ٧٢ نفر در یک صحرای بی آب و علف بعد از قرن ها اینچنین تاثیرگذار می شود؟

آملی لاریجانی تصریح کرد: تاثیر عظیمی که در باطن و روح و روان زائرین و عالم سیاست و اجتماع دارد.

وی گفت: دشمنان اسلام فهمیدند نیروی ایمان نیرویی نیست که بتوان به هر طریقی با آن بازی کرد.

رئیس قوه قضاییه گفت: قضیه اربعین افسانه نیست و عاشقان حسینی گردهمایی عظیمی را آفریده اند و حب اهل بیت تاثیر عظیمی برای حرکت انسان به سوی کمال دارد.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بسیج و الگوهای رفتاری بسیج اشاره کرد و گفت: در عراق با همین الگوی رفتاری بسیج مقابل دشمنان ایستاده اند.

وی افزود: فکر بسیج که از سوی امام راحلمان مطرح شد و بسیج تشکیل شد این بسیج را به یک الگو برای همه آزادگان جهان تبدیل کرده است.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) گفته بودند که تشکیل بسیج از الطاف جدید الهی بود که مردم از آن بهره مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: نقش بسیج در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست، اگر بسیج نبود ما امروز نمی توانستیم راحت اینجا بنشینیم و حرف بزنیم.

آملی لاریجانی با اشاره به این موضوع که آن چه که انقلاب را پیروز کرد ایمان، اخلاص، گذشت بصیرت و ایثار مومنان بود گفت: این بصیرت است که مجموعه بسیج را موفق کرده است.

رئیس قوه قضاییه گفت: مساله ایمان به خدا یک مساله اساسی در تحول انسان ها است. ما از کلام حق روشن تر و صریح تر نداریم.

وی با اشاره به بحث بصیرت گفت: زمانی که فتنه ها بروز می کند و دشمنان فضا را غبارآلود می کنند اینجا بصیرت به کار می آید و مومن باید خط دشمن و عقبه او را بشناسد.

آملی لاریجانی گفت: گاهی واقعا فضا آنقدر مسموم می شود که تشخیص حق و باطل بسیار سخت می شود اما توجه داشته باشید که بصیرت شاخه های متعدد دارد.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بصیرت در عقاید که یک وقت ما را در فتنه های اعتقادی مدفون نکنند باید از خدا حذر از فتنه و داشتن بصیرت را بخواهیم.

لغو سخنرانی یک نماینده مساله است اما در برابر شایعه علیه رئیس دستگاه قضا مسئول نبودید که دفاع کنید؟

آیت الله آملی لاریجانی گفت: امروز آنچه را که سبب توفیق بسیج می دانیم ایمان، بصیرت و مجاهدت بوده است و دشمنان این سه مهم را نشانه گرفته اند.

وی افزود: صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی راه انداخته اند، فیلم های مستهجن تهیه می کنند و جوانانی را که باید در مسیر باشند به انحراف می کشانند.

آملی لاریجانی گفت: دشمنان همین را نشانه گرفته اند و جهاد در راه خدا را.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در زمان اصلاحات جهاد را خشونت تعبیر می کردند و برای مبارزه با خشونت کنفرانس می گذاشتند و در فتنه ٨٨ غرب با تمام توان به میدان آمد و به مردم گفت ما از شما حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: عده ای از افراد داخلی شان را تحریک کردند تا به رهبری توهین کنند و جالب است که یک دختر فراری را شهید معرفی کردند و سران فتنه در مراسم این دختر حاضر شدند.

آملی لاریجانی گفت: در مورد دستگاه قضایی هجمه ها را می بینید و اخیرا در هجمه به دستگاه قضایی و رئیس قوه بحث حساب های قوه قضاییه را مطرح می کنند.

رئیس قوه قضاییه گفت: گفتند رییس قوه قضاییه هزار میلیارد از اموال بیت المال را به حساب شخصی خود ریخته است و چیزی که کذب محض است و اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.

وی تصریح کرد: با اجازه رهبری در سال ها قبل نه دوره من فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است.

آملی لاریجانی به موضوع مشهد اشاره کرد و گفت: دادستان مشهد بر حسب تشخیص خود و برخی اطلاعات که نهادها به او داده بودند تصمیمی گرفت نمی خواهم قضاوت کنم آیا حق بوده یا باطل.

وی افزود: اما من از رییس جمهور که تمام قد به میدان آمد و قبل رسیدگی حکم خود را داد تعجب می‌کنم کاش عجله نمی کردید تا رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: آیا اینکه گفتید برای حفظ حقوق اساسی مردم این کار را کردید آیا برای رییش قوه قضاییه صدق نمی‌کند. رئیس قوه قضاییه از مردم نیست؟

آملی لاریجانی گفت: لغو سخنرانی یک نماینده یک مساله است اما شایعه علیه رییس قوه را مسئول نبودید دفاع کنید؟ برای سخنرانی یک نماینده اظهار نگرانی کردید اما اینکه نماینده لیست امید که به نحوی به شما هم مرتبط است رییس قوه را متهم کرده آنوقت شما وظیفه ندارید این مایه شرمساری نیست؟

وی تصریح کرد: این گلایه را از رییس مجلس هم دارم اما ایشان منصفانه تر گفته است. عرض من به رییس محلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.

رئیس قوه قضاییه گفت: به دنیال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم.

وی افزود: به دروغ گفتند که رهبری می خواهند آیت الله جنتی را به عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟

آملی لاریجانی گفت: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند.

رئیس قوه قضاییه افزود: راه حق را تشخیص دهید که ما را به این حواشی متهم نکنند از مسئولان عالی قضایی و سردار سلیمانی هم تشکر می‌کنم.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات