طنز؛ نوسترا داموس و انتخابات 96


طنز


وقتی شنیدم که نوسترا داموس پیروزی ترامپ را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری امریکا پیش‌بینی کرده بود، با خودم گفتم ما ایرانی ها قدر داشته هایمان را واقعاً نمی دانیم!
وجدان نویسنده: چطور؟

نویسنده: من یکی دوباری که به نوشته‌های نوسترا داموس مراجعه کردم دیدم متن‌ها و مؤلفه‌های پرت و پلایی گفته که معمولاً هیچ ربطی به واقعیت ندارد و از لابه لای آن همیشه می‌توان چیزهایی یافت که به روز خوانش متن، ارتباطش داد.چیزی توی مایه‌های طالع بینی‌های روزنامه‌های خودمان که می توانیم یکی دوصفت را از صدها صفت به خودمان بچسبانیم و بگوییم عجب طالع بینی درست و دقیقی است.

وجدان نویسنده: خوب مگر راه حل بهتری برای حل مشکل پیش‌بینی، بخصوص در کشورمان سراغ‌ داری که از اقبال مردم به نوسترا داموس اظهار ناراحتی می‌کنی؟

نویسنده: بله در کشور خودمان پیشگویی داریم که اگر به خاطر وجهه سیاسی او نگاه بی طرفی به او داشتیم، صدتا نوستراداموس به گرد  پای او نمی‌رسیدند...

وجدان نویسنده: و او کیست؟

نویسنده: رئیس دولت قبلی!

وجدان نویسنده: او کی پیشگویی کرده است؟

نویسنده: یادت نیست قبل از انتخاب باراک اوباما ایشان به خاطر سیاه پوست بودنش پیش‌بینی کرد که حتی اگر رأی هم بیاورد، سرمایه‌داری غرب اجازه نمی‌دهد او به قدرت برسد؟

وجدان نویسنده: ولی دیدیم که رأی  آورد و ٨سال قدرتش هم سپری شد.

نویسنده: یادت نیست گفت هولوکاست افسانه است؟

وجدان نویسنده: ولی خب نبود!

نویسنده: یادت نیست گفت غرب درحال فروپاشی و سقوط است؟

وجدان نویسنده: و می‌بینیم که فی الحال خبری نیست!

نویسنده: و اخیراً پیش‌بینی کرده که انتخابات سال آینده ریاست جمهوری سوت و کور خواهد بود!

وجدان نویسنده: من نمی‌فهمم این کجایش پیش‌بینی است؟

نویسنده: ببین عزیزم به جای اینکه در متن گفته‌های نوسترا داموس مجبور باشی بگردی تا آسمان و ریسمان را به هم ببافی و بعد از وقوع حادثه بگویی این گفته با فلان اتفاق همخوانی دارد، در مورد صحبت های ایشان بدون هیچ دردسری خوب گوش کن تا بفهمی درآینده چه اتفاقی می‌افتد.

وجدان نویسنده: چگونه آخر؟

نویسنده: هرچه ایشان گفت تو یقین داشته باش عکسش اتفاق می‌افتد، به همین سادگی!

منبع : روزنامه ایران

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال