پالایشگاههای نفت هند، چقدر به ایران بدهکار هستند؟


به گزارش صبحانه، 'دارمندرا پرادهان' روز سه شنبه در گفت وگویی اظهار کرد 90 درصد از بدهی پالایشگاههای نفت هند مربوط به شرکت اسار است.

وی با اشاره به بدهی 6.11 میلیارد دلاری چهار پالایشگاه نفت هند به ایران تا مه 2016 (اردیبهشت - خرداد) افزود:میزان بدهی این پالایشگاهها تا 15 نوامبر(25 آبان) به 2.55 میلیارد دلار کاهش یافته است.

وی با اشاره به بدهی 2.557 میلیارد دلاری شرکت پتروشیمی و پالایشگاه منگلور تا 20 مه (31 اردیبهشت )به ایران افزود:این شرکت موفق به پرداخت 2.355 میلیارد دلار از بدهی های خود شده و اکنون 202 میلیون دلار به تهران بدهکار است.

وزیر نفت و گاز طبیعی هند گفت که شرکت دولتی هند نیز موفق به پرداخت 538 میلیون دلار از بدهی 550 میلیون دلار خود به ایران شده است.

وی تصریح کرد شرکت انرژی میتال نیز تاکنون 52 میلیون دلار از 76 میلیون دلار بدهی خود را به ایران پرداخته است.

شرکت روس نفت نیزکه 49 درصد از سهام شرکت اسار را به ارزش 12.9 میلیارد دلار خریداری کرده از این پس مسئول پرداخت بدهی نفتی این شرکت به ایران است.

وزیر نفت هند در خصوص واردات نفت از ایران گفت :هند از ماه آوریل تا سپتامبر 2016(فروردین تا شهریور) 12.1 میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده است.

ایرنا

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال