رد طرح اصلاح ماده‌ای از اختیارات وزارت نفت


به گزارش صبحانه، اسدالله قره‌خانی با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون انرژی گفت: در جلسه امروز طرحی با عنوان اصلاح ماده هفت قانون اختیارات وزارت نفت مورد رسیدگی قرار گرفت که در رابطه با آن طراحان با استناد به اصل ۷۷ قانون اساسی پیشنهاد داده بودند که وزارت نفت چنانچه قراردادهایی بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار منعقد کند باید برای بررسی و تصویب به مجلس بفرستند.

سخنگوی کمیسیون انرژی افزود: این در حالی است که بر اساس ماده ۷ اختیارات وزارت نفت تنها الگوی قراردادها برای تصویب به دولت فرستاده شده و بعد از آن اجرایی می‌شود.

بر همین اساس تشخیص کمیسیون بر این بود که اصل ۷۷ قانون اساسی دلالت دارد به اینکه هر نوع موافقت‌نامه، قرارداد و مقابله‌نامه که جنبه بین‌المللی داشته باشد بایستی به مجلس بیاید نه قراردادهایی که با یک شرکت خصوصی منعقد می‌شود.

وی افزود: بنابراین طرح ارائه شده برای اصلاح ماده ۷ قانون اختیارات وزارت نفت در کمیسیون انرژی رد شد.

ایسنا
این عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون انرژی همچنین اظهار کرد: طرح همسان‌سازی اپراتورهای پست‌های برق نیز در کمیته برق و نیروی این کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفت و نمایندگان مخالف و موافق اظهارات خود را مطرح کردند اما چون نماینده وزارت‌خانه مربوطه در جلسه حضور نداشت مقرر شد در جلسه دیگری به این موضوع رسیدگی شود.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال