تظاهرات بحرینی‌ها در آستانه محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم


رژیم آل خلیفه روز چهارشنبه محاکمه غیرقانونی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی را به اتهام واهی پولشویی از سر می‌گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، صدها تن از شهروندان بحرینی شب گذشته در اعتراض به محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی در این کشور تظاهرات کردند.

دادگاه آل خلیفه قرار است امروز چهارشنبه محاکمه آیت‌الله قاسم را به اتهام پولشویی از سر بگیرد.

رژیم آل خلیفه اخیراً در راستای سرکوب معترضان، شیخ عیسی قاسم  رهبر نهضت اسلامی بحرین را به «پول‌شویی و کمک به تروریسم» متهم کرده است.

حکومت بحرین 31 خرداد گذشته، شیخ عیسی قاسم را از حق شهروندی محروم کرد.

مردم بحرین در منطقه الدراز اطراف منزل شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی تحصن و اعلام کرده‌اند که آل خلیفه برای بازداشت شیخ عیسی قاسم باید از روی اجساد آنها عبور کند.

 

بیش از 5 ماه از تحصن شهروندان بحرینی اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور در منطقه الدراز در غرب منامه می‌گذرد.

اقدامات رژیم آل خلیفه علیه فعالان حقوق بشر و روحانیون این کشور اخیراً به طور بی‌سابقه‌ای تشدید شده است به‌گونه‌ای که این اقدامات از  زمان آغاز اعتراضات صلح‌ٖآمیز در این کشور در سال 2011 میلادی بی‌سابقه بوده است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

 

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال