دختر 7 ساله قربانی جنایت پدرخوانده


به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از 27 مهر سال 92 و به دنبال ناپدید شدن دختری هفت ساله در صفادشت در دستور کار پلیس قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد این دختربچه به نام زینب برای بازی از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است. با طولانی شدن غیبت دخترک، مادر و پدرخوانده‌اش با مراجعه به پلیس شکایت کردند.

تحقیقات ماموران نشان می‌داد، مادر زینب چندی قبل به خاطر اختلافاتی که با همسرش داشت، از او جدا شده و با مردی افغان به نام بصیر ازدواج کرده است.

تحقیقات در این‌باره ادامه داشت تا این‌که کشف جسد دختربچه‌ای در حاشیه شهر به پلیس گزارش شد. ماموران با حضور در محل دریافتند، جسد متعلق به زینب است که با طناب خفه شده بود.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات به ناپدری دختربچه مشکوک شده و او را دستگیر کردند. او در بازجویی‌ها منکر قتل شد و گفت: یکی از همکارانم با من مشکل داشت و روز حادثه او را حوالی خانه دیدم. تصور می‌کنم او برای انتقام از من، زینب را به قتل رسانده است.

با این ادعا مرد کارگر دستگیر شد، اما منکر قتل شد و تحقیقات نشان داد او در قتل نقشی نداشته است. این مرد آزاد شد و تحقیقات از ناپدری زینب ادامه پیدا کرد. مرد جوان سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: با یکی از همکارانم مشکل پیدا کرده بودم. احتمال داشت کارم را از دست بدهم؛ به همین خاطر باید باعث اخراج او می‌شدم. به همین خاطر نقشه‌ای هولناک طراحی کردم. براساس نقشه، ابتدا زینب را به بهانه گردش به محلی خلوت برده و بعد او را با طناب خفه کردم. بعد همکارم را به عنوان قاتل معرفی کردم تا او دستگیر و بیکار شود.

تحقیقات در این‌باره ادامه داشت تا این‌که متهم در تازه‌ترین اعترافاتش مدعی شد، به دلیل مشکلات مالی تصمیم به قتل زینب گرفته تا هزینه زندگی‌شان کمتر شود.

با تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و با توجه به این‌که پدر زینب شناسایی نشده بود، رئیس قوه قضاییه قصاص قاتل را درخواست کرد.

دیروز این پرونده به ریاست قاضی زالی و با حضور ابراهیم اسلامی، قاضی مستشار رسیدگی شد. در ابتدای جلسه مادر مقتول گفت: من از درخواست قصاص گذشت کرده و دیه دخترم را می‌خواهم. همسرم نیز فوت کرده و زنده نیست تا درخواستش را مطرح کند.

متهم نیز در دفاع از خود گفت: من معتاد به شیشه بودم و تحت تاثیر شیشه زینب را کشتم و درخواست بخشش دارم. حالا از کاری که کردم پشیمانم.

در پایان جلسه به دلیل این‌که هیچ مدرکی دال بر مرگ پدر زینب وجود نداشت، قضات پرونده را به دادگاه بازگرداندند تا سرنوشت این مرد مشخص شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال