ترانزیت کالا در اتحادیه اوراسیا تسهیل می شود


ترانزیت کالا در اتحادیه اوراسیا تسهیل می شود

خبرگزاری فارس: ترانزیت کالا در انجمن اوراسیا آسان می‌شود

عضو ارشد گروه مدیره کمیسیون انجمن اقتصادی اوراسیا از آسان مراحل ترانزیت کالا در محدوده این انجمن در سال بعد گزارش کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سی و یکمین انجمن گروه مدیره کمیسیون انجمن اقتصادی اوراسیا تحت ریاست «موکئی قادرقل اف» از اعضای مناسب رتبه این گروه امروز در «مسکو» به انجام رسانده شد.

در جریان این انجمن اعضای گروه مدیره کمیسیون انجمن اقتصادی اوراسیا در رابطه با آسان مراحل ترانزیت کالا برای «اپراتور های اقتصادی» در محدوده کشورهای عضو اتحاد اقتصادی اوراسیا از سال ۲۰۱۷ بر آن شوی کردند.

به این ترتیب شرکت و اشخاصی که به عنوان اپراتور اقتصادی نام نویسی شده اند قادر هستند بدون تحویل کالا به مکان مهار گمرک و یا انبارهای موقتی به طور مستقیم کالا را به نقطه ضروری عرضه کنند و تمام اقدامات ضروری را از طریق تعاملات الکترونیک به انجام رسانند.

«موکئی قادرقل اف» عضو گروه مدیره کمیسیون انجمن اقتصادی اوراسیا در این زمینه نقل کرد: اجرای این مکانیسم، مخارجهای حمل برای حاملان کالا و مراحل ترانزیت آن را افت و تحویل کالا به گیرنده را سرعت می بخشد.

وی ابراز امیدواری کرد: این اقدام منتهی به تقویت فعالیت کمپانیها و تجار در محدوده کشورهای عضو انجمن اقتصادی اوراسیا و برقراری رابطه با کشورهای که در آن استانداردهای شبیه جهانی روان هستند، میشه.

قادرقل اف اضافه کرد: افزون بر این انتظار می رود که با آسان و مدرن سازی مراکز ترانزیت کالا موقعیت کشورهای عضو انجمن اقتصادی اوراسیا در سطح جهانی و دربین رتبه بندی های گوناگون جهانی از جمله «تجارت جهانی» ازدیاد پیدا کند.

گفتنی می باشد که در مقررات تازه گمرکی، تولید کنندگان، واردکنندگان، صادرکنندگان، کارگزاران، حاملان، فروشندگان کالا و … در چارچوب استانداردهای سازمان جهانی تجارت با انجام شروط کافی قادر هستند از طرف نهادهای ذیربط کشور خود به عنوان اپراتور اقتصادی نام نویسی شوند.

تصمیم درباره آسان مراحل ترانزیت کالا برای تجار، افراد، سازمان ها… که به عنوان اپراتورهای اقتصادی نام نویسی شده اند پس از ۱۸۰ روز از پخش در رسانه ها مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

— پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارنده : آبتين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا بو که يابم آگهی از سايه سرو سهی
««« »»»
گلبانگ عشق از هر طرف بر خوش خرامی می‌زنم

ترانزیت کالا در اتحادیه اوراسیا تسهیل می شود

TT / 96 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال