دنبال ایجاد یک «دولت فدرال یکپارچه» در عراق هستیم


دنبال ایجاد یک «دولت فدرال یکپارچه» در عراق هستیم

خبرگزاری فارس: دنبال ایجاد یک «دولت فدرال یکپارچه» در کشور عراق می باشیم

رییس وزیران کشور عراق بر لزوم تفاهم و همکاری بین دولت و مردم کشور عراق برای دستیابی به «کشور عراق یکپارچه» تأکید کرد و اضافه کرد دنبال ایجاد یک دولت فدرال همگام در کشور عراق می باشیم.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد، «حیدرالعبادی» رییس وزیران کشور عراق در کنفرانس مطبوعاتی خویش در شهر کربلا بر لزوم ایجاد تفاهم و آشتی ملی بین همگی مردم کشور عراق تأکید و بعضی مسئولان را (بدون ذکر نام آنها) به تلاش برای ایجاد فرقه گرایی بین شهروندان متهم کرد.

وی همچنین بر لزوم هوشیاری رسانه ها در قبال هرگونه اقدام تفرقه افکنانه که ملت کشور عراق را نشانه گرفته باشد، تأکید کرد.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «السومریه نیوز»، العبادی در این کنفرانس خلال اشاره به مخالفت بعضی کشورها با پیروزی های ارتش کشور عراق و تلاش آنها برای ایجاد تفرقه بین مردم نقل کرد: با حضور این مخالفت ها، همکاری و تفاهم ضروری بین مردم و ارتش کشور عراق حضور دارد و ما نیازمند تفاهم اجتماعی بین همگی اقشار ملت می باشیم.

وی اضافه کرد: ما به همکاری و تفاهم موجود در کشور افتخار می کنیم و ملت کشور عراق هیچ گاه با دشمنان خویش مصالحه نخواهد کرد.

عبادی در این کنفرانس به ناحیه کردستان کشور عراق هم اشاره داشت و با ذکر مقدمه ای درباره حالت نیمه مستقل این ناحیه از سال ۱۹۹۱ تا کنون ، بر اراده دولت کشور عراق و مسئولان ناحیه کردستان بر رسیدن به یک موضع مشترک تأکید کرد.

رییس وزیران کشور عراق نقل کرد که دولت و مسئولان ناحیه کردستان برای حفظ حالت کنونی و تحقق منافع مشترک، نیازمند حداکثر همکاری دوجانبه می باشند.

وی اضافه کرد: ما قصد ایجاد دیکتاتوری در حکومت مرکزی برای سرکوب شهروندان نداریم بلکه درپی ایجاد یک حکومت فدرال یکپارچه که در خدمت مردم باشد و به استان ها اختیار دهد، می باشیم.

رییس وزیران کشور عراق در ذیل اراده دولت مرکزی بر اعطای توانایی بیشتر به استان ها از جمله اقلیم کردستان را نکته تأکید قرار داد.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد*

تهیه از: شهرناز ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای شاهد قدسی که کشد بند نقابت
««« »»»
و ای مرغ بهشتی که دهد دانه و آبت

دنبال ایجاد یک «دولت فدرال یکپارچه» در عراق هستیم

TT / 100 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات